Maturzyści poznali wyniki. Jak wypadły egzaminy dojrzałości w powiecie tureckim?

matura

Dziś absolwenci szkół średnich, którzy w maju przystąpili do egzaminu dojrzałości poznali swoje wyniki. Najwyższą zdawalnością w powiecie może pochwalić się Liceum Ogólnokształcące w Turku, gdzie maturę ma już w kieszeni ponad 91 proc. abiturientów.

W turkowskim ogólniaku do matury przystąpiło 256 absolwentów. Tegoroczna zdawalność to 91,4 proc. - w ubiegłym roku było to 92,4 proc. 19 maturzystów ma możliwość poprawki, a trzy osoby nie będą mogły przystąpić do ponownego egzaminu.

Jeśli chodzi o Zespół Szkół Technicznych w Turku to 176 maturzystów spośród 222 tegorocznych abiturientów zdało egzamin. Osiem osób nie może w sierpniu przystąpić do poprawki, a 38 nie zaliczyło matury tylko z jednego przedmiotu i wciąż ma szansę na poprawę wyniku. Zdawalność w technikum to 79,3 proc., a rok temu było to 71 proc.

Wyższą niż w ostatnich latach zdawalność odnotowano w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Do egzaminu przystępowało tam więcej osób niż w roku 2021 roku. Egzamin pisało 120 absolwentów, a 57 osób zakończyło go wynikiem pozytywnym. Bez prawa do sierpniowej poprawki pozostają 23 osoby, a 36 za miesiąc ponownie będzie mogło przystąpić do egzaminu. Tegoroczna zdawalność w Zespole Szkół Rolniczych to 47,5 proc., a dla porównania rok temu było to 33,3 proc.

Trójki chłopców z UKS Piątka Turek w czołówce Mist...
Władysławów: Modernizacja dachu OSP w Natalii zako...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.