Mistrzowie i uczniowie na jednej scenie, czyli Drzwi Otwarte w szkole muzycznej

Drzwi Otwarte w Szkole Muzycznej

Od koncertu w wykonaniu uczniów i nauczycieli rozpoczęły się Drzwi Otwarte w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Muzycy zachęcali do zwiedzania szkoły oraz oczywiście do nauki gry na instrumentach.

W poniedziałkowe popołudnie na scenie wystąpili wspólnie uczniowie i ich nauczyciele. W ten sposób oficjalnie zainaugurowano tegoroczną edycję Drzwi Otwartych. Zebranych powitała dyrektor Marta Janicka, a w części koncertowej publiczność wysłuchała utworów wykonywanych m.in. przez duety fletowe, akordeonowe, saksofonowe czy fortepianowe oraz zespół skrzypcowy. W ten sposób można było zapoznać się z poszczególnymi instrumentami. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie szkoły i rozmowy z nauczycielami. Drzwi Otwarte w Szkole Muzycznej potrwają do wtorku, 22 maja (od 14.00 do 19.00)

Szkoła prowadzi naukę w dwóch cyklach kształcenia: sześcioletnim dla uczniów w wieku od 6 do 10 lat oraz 4-letnim, dla kandydatów w wieku 8-16 lat. Wybierać można spośród takich instrumentów jak flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, akordeon, fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara klasyczna oraz instrumenty perkusyjne. Zapisy przyjmowane są do końca maja w siedzibie szkoły przy ul. Uniejowskiej 9 (pok. 22 na I piętrze).

Badanie przydatności kandydatów odbędzie się 3 i 4 czerwca (od 14.00 do 19.00). Szczegóły rekrutacji znaleźć można w siedzibie szkoły lub na stronie internetowej.

„Bezpieczni na drodze”, czyli Turniej Burs i Inter...
Wideo: Pożar tartaku w Smulsku. Na miejscu pracuje...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.