Młodzi i ambitni nagrodzeni stypendiami starosty

Stypendia Powiatu Tureckiego

Ciężka praca i ambicja uczniów nagradzana jest nie tylko świetnymi ocenami. Przekonali się o tym uczniowie szkół średnich z powiatu tureckiego, którzy zostali wyróżnieni stypendiami starosty za osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe.

Stypendium starosty powiatu tureckiego ustanowiono w 2014 roku. W ten sposób samorząd powiatowy wspiera uzdolnioną młodzież, która swoimi wynikami godnie reprezentuje powiat turecki na niwie sportowej, artystycznej oraz naukowej. W tym roku wyróżniono aż 163 uczniów ze wszystkich szkół średnich prowadzonych przez powiat.

- To wielki zaszczyt, że mogę być tutaj z tak utalentowaną młodzieżą z terenu powiatu tureckiego, ze szkół, dla których powiat turecki jest organem prowadzącym - zwracał się do stypendystów starosta Dariusz Kałużny, gratulując przy tym nie tylko uzdolnionej młodzieży, ale też kadrze pedagogicznej i rodzicom.

Stypendia były przyznane zgodnie z zapisami regulaminowymi za wyniki uzyskane w roku szkolnym 2018/2019. Decyzję o liczbie i wysokości przyznanych stypendiów w poszczególnych kategoriach podjął Zarząd Powiatu Tureckiego.

Stypendia naukowe pierwszego stopnia za wysokie wyniki w nauce przyznano 84 uczniom, zaś stypendia drugiego stopnia otrzymało 77 osób. Oprócz tego wręczono dwa stypendia za osiągnięcia sportowe.

Nagrody dla tych uczniów, którzy w ubiegłym roku osiągnęli najlepszą średnią przygotował również poseł Ryszard Bartosik. Otrzymali je Oliwia Witczak z Liceum Ogólnokształcącego, Aleksandra Gorzkowska z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, a także Wiktoria Mikołajczyk z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich i Klaudia Wróblewska - uczennica szkoły branżowej w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.

 

Wideo: Jerzy Buzek z gestem poparcia dla Ireneusza...
Co jest lepsze: bezprzewodowy czy przewodowy odkur...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 25 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.