Młodzież ZST na EuroGastro

ZST Turek
Uczniowie z klasy 4FZ Zespołu Szkół Technicznych w Turku kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych - uczestniczyli w 24. Międzynarodowych Targach Gastronomicznych, połączonych z 13. edycją Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Obie imprezy odbyły się w dniach 1-3 września 2021 r. w Nadarzynie.
EuroGastro to najważniejsze i największe wydarzenie targowe w Polsce dedykowane branży HoReCa. Ideą targów jest zaprezentowanie pełnej i różnorodnej oferty produktów, usług i rozwiązań dla gastronomii. Wystawcy podczas trwających targów zaprezentowali propozycje obejmujące wyposażenie zaplecza kuchennego, np. piece konwekcyjno-parowe, maszyny i urządzenia gastronomiczne, filtry do wody, rozwiązania wentylacyjne, grzewcze i chłodnicze, a także ofertę dla cukiernictwa, lodziarstwa. Na stoiskach można było zobaczyć produkty i półprodukty spożywcze dla wszystkich sektorów, napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz kawy i herbaty. Pokazane zostały również meble restauracyjne, sprzęt cateringowy oraz akcesoria dla HoReCa.

W części WorldHotel pojawił się pełen asortyment dla obiektów noclegowych i konferencyjnych o różnym standardzie - począwszy od wyposażenia, poprzez galanterię hotelową nadającą charakter wnętrzom, odpowiednio zaprojektowaną odzież dla pracowników, po środki czystości. Uzupełnienie powyższej oferty dla nowoczesnego obiektu noclegowego stanowiły systemy, rozwiązania telekomunikacyjne i zabezpieczenia, a także oferta infrastruktury rekreacyjnej spa i wellness.

Udział uczniów ZST w tak prestiżowej imprezie był dla nich okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie gastronomii. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się stanowiska prezentujące najnowsze specjalistyczne urządzenia i akcesoria gastronomiczne do wyposażenia zaplecza kuchennego, sal restauracyjnych i barów. Uczestnicy wycieczki skorzystali również z różnorodnych degustacji.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Marzena Maćków oraz Ilona Wieczorek.
Kawęczyn: Pamięć o tragedii w Głuchowie trwa
Wiedza poparta praktyką, czyli wykłady otwarte w P...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.