Mobilne Centrum Edukacyjne zawitało do powiatu tureckiego

Nagroda Powiat Turecki

Mobilne Centrum Edukacyjne to miejsce, gdzie można zdobyć wiele informacji, ale również świetnie się bawić. Wiedza o tym uczniowie z powiatu tureckiego, którzy mieli okazję wziąć udział w zajęciach z robotyki, podstaw programowania, nauczania języków. Oprócz tego w Mobilnym Centrum Edukacyjnym czekało wiele gier, które pozwoliły przenieść chętnych w świat rzeczywistości wirtualnej.

Dzisiaj, tj. 23 października Mobilne Centrum Edukacyjne zawitało do Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Właśnie tam starosta turecki Mariusz Seńko otrzymał nagrodę. Powiat turecki znalazł się w gronie sześciu wyróżnionych w całej Polsce jeśli chodzi o naukę języków obcych już od najmłodszych lat.

European Language Label (Europejski Znak Innowacyjności w dziedzinie Nauczania i Uczenia się Języków Obcych) to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej. Certyfikat jest przyznawany tylko tym instytucjom i jednostkom, które wyróżniają się innowacyjnymi technikami kształcenia, a także mają znaczące osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne. Priorytety konkursu European Language Label obejmowały wytyczne Komisji Europejskiej, które ukierunkowane są na nauczanie języków obcych w sposób nowatorski, oryginalny, wykraczający poza ramy Podstawy programowej, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Powiat turecki wykazał się jedną z najlepszych inicjatyw w obszarze wielojęzyczności w naszym kraju. Innowacje Nowoczesne Technologie Języki Obce (INTJO) w kontekście strategii rozwoju przyniósł oczekiwane efekty.

Warto nadmienić, że we wcześniejszych edycjach nagrodzeni zostali m.in. Instytut Goethego w Warszawie oraz Polsko – Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa.

Brudzew: „Bliżej naszych korzeni – gwarowa tożsamo...
Kto został radnym w mieście? Kandydaci KWW Romuald...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.