Motywacja, zabawa i nauka- czyli Language Abenteuer in Kaczki Średnie”

Konkurs Językowy Kaczki Średnie

W Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich zakończyła się kolejna edycja żywej lekcji języków obcych pod tytułem „Language Abenteuer in Kaczki Średnie”. Uczniowie z terenu powiatu tureckiego uczą się języków przy okazji świetnie się bawiąc.

- Czasami niekonwencjonalnie jest dużo łatwiej, niż w sposób tradycyjny. Myślę, że znajdziecie tutaj przez ten dzisiejszy dzień poza tym, że czekają na was cenne nagrody, motywację do tego, aby podnosić kwalifikacje językowe- mówił podczas oficjalnego otwarcia zmagań dyrektor szkoły Krzysztof Świerk.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie o charakterze gry terenowej posługiwali się jedynie językiem angielskim i niemieckim. Zawodnicy podzieleni na grupy mieli za zadanie dotrzeć do tajemniczych miejsc, gdzie wykonywali określone zadanie.

W zmaganiach brała udział młodzież z Brudzewa, Galewa, Koźmina, Przykony, Słodkowa, Świnic Warskich, Tuliszkowa, Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku i Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku.

Wszyscy uczniowie mogą czuć się wygrani, bowiem wzięli udział w wyjątkowej inicjatywie, która nie tylko poprawi umiejętności językowe, ale również pomoże język obcy docenić.

Za wspaniałą zabawę należy podziękować nie tylko uczestnikom konkursu, ale również nauczycielom i wychowankom szkoły biorącym w niej czynny udział. Sponsorami nagród byli Starostwo Powiatowe w Turku oraz firma Profim.

 

Noc pod znakiem płonących aut. Strażacy gasili pod...
Kawęczyńskie Towarzystwo Rozwoju nagrodzone przez ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.