Wideo: „Murem za polskim mundurem”. Wyjątkowy koncert w Kaczkach Średnich

ZSR Kaczki Średnie

W czasie przedświątecznym w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Powiat Turecki Murem za Polskim Mundurem- takie było hasło koncertu, który miał miejsce w piątek, 17 grudnia.

Czas przedświąteczny to doskonała okazja do spotkań. Nie tylko w gronie najbliższych, ale również bardziej oficjalnym. Wówczas to możemy okazać życzliwość, podziękować, wdzięczność i szacunek do bohaterów, którzy bronią naszej suwerenności i wolności.

Wpisując się w społeczna akcję „Murem za polskim mundurem” wspólnie z organizatorem przedsięwzięcia starostą tureckim Dariuszem Kałużnym szkoła w Kaczkach Średnich podziękowała służbom mundurowym wszystkich formacji za trud, wysiłek i bohaterstwo włożone w zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Ojczyzny.

-Murem za polskim mundurem. Wiemy, że Wojsko Polskie, Policja i służby, które bronią wschodniej granicy naszego państwa są godne naszego podziękowania. Zasługują na nie. W związku z tym nasz koncert jest poświęcony głównie im- mówiła dyrektor placówki Elżbieta Karwacka.

W ramach tej akcji zorganizowano między innymi konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami dla żołnierzy broniących granic Polski. Konkurs ten był skierowany do szkół i placówek prowadzonych przez powiat turecki. Nagrody dla zwycięzców przekazali starosta turecki Dariusz Kałużny, zastępca dyrektora oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Krzysztof Buchelt oraz dyrektor ZSR w Kaczkach Średnich Elżbieta Karwacka.

Inicjatorem wydarzenia był major Sylwin Donart, z którym rozmowę przeprowadzono online. Połączono się również z żołnierzami z granicy, którym złożono życzenia za to, że strzegą granic.

W przedświąteczny klimat uczestników uroczystości wprowadziły również jasełka prowadzone przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Koncert w wykonaniu uczniów pełen był wrażliwości, ale głównie jednak ukazał talenty utalentowanej młodzieży.

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny zakończo...
Kama.Art - rękodzieło tworzone z pasją

Podobne wpisy

 

Komentarze 10

Gość - ja w sobota, 08 stycznia 2022 09:44

Za mundurem czyli za tym dezerterem? A może za tym, co się zachlał?

Za mundurem czyli za tym dezerterem? A może za tym, co się zachlał?
Gość - Ponad to - rodzic w poniedziałek, 20 grudnia 2021 15:13

UUUU idee Świerka? Dziwne? Bo pamiętam, że Jego idolem był Pan Leszek Miller, w latach 1986–1989 pierwszy sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Skierniewicach, w latach 1989–1990 członek Biura Politycznego KC PZPR. Pan Świerk podejmował Go na pikniku - SZOK! O czym Wy tu mówicie i piszecie? Koncert bez podłoża politycznego, współtworzony przez Straż Pożarną i Policję, skierowany do wojska i innych służb mundurowych. Ponadto bardzo dobrze zorganizowany i wspaniale przyjęty. Proponuję napisać jeszcze z sześć donosów anonimowych - może tym razem do papieża, bo tam jeszcze nie było

UUUU idee Świerka? Dziwne? Bo pamiętam, że Jego idolem był Pan Leszek Miller, w latach 1986–1989 pierwszy sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Skierniewicach, w latach 1989–1990 członek Biura Politycznego KC PZPR. Pan Świerk podejmował Go na pikniku - SZOK! O czym Wy tu mówicie i piszecie? Koncert bez podłoża politycznego, współtworzony przez Straż Pożarną i Policję, skierowany do wojska i innych służb mundurowych. Ponadto bardzo dobrze zorganizowany i wspaniale przyjęty. Proponuję napisać jeszcze z sześć donosów anonimowych - może tym razem do papieża, bo tam jeszcze nie było :)
Gość - eks w poniedziałek, 10 kwietnia 2023 17:29

Dobrze, że nie skończyłem Kaczek (ale LO w Turku). Wstyd byłoby ludziom w oczy spojrzeć:-(

Dobrze, że nie skończyłem Kaczek (ale LO w Turku). Wstyd byłoby ludziom w oczy spojrzeć:-(
Gość - jadoJarka w piątek, 14 kwietnia 2023 22:59

No i bardzo dobrze, że cię nie wywalili z LO, bo jakbyś skończył edukację na gimnazjum to dopiero był by wstyd. Tak masz jakieś tam "średnie" i masz się czym chwalić na forum. Gratuluję!

No i bardzo dobrze, że cię nie wywalili z LO, bo jakbyś skończył edukację na gimnazjum to dopiero był by wstyd. Tak masz jakieś tam "średnie" i masz się czym chwalić na forum. Gratuluję!
Gość - Słowo do Pedagogów ZSR w niedziela, 19 grudnia 2021 23:56

Szanowni Państwo,

Upolityczniając szkołę robicie coś zupełnie odwrotnego niż przez ostatnie lata. Dodatkowo włączając uczniów w tego typu inicjatywy, gdzie aż roi się od partyjnych żołnierzy PISu, dajecie bardzo złe świadectwo. Pomysłodawcą zapewne nie był żaden uczeń, rodzic, czy nauczyciel. Ale założę się, że to pomysł TASAKA. Niszczycie szkołę - dorobek Żuchowicza, Pawłowskiego, Mikołajczyka i Świerka. Celowo nie ująłem, jednego z dyrektorów, bo dziś to on ponownie bawi się kosztem szkoły. Cała prawda. Może zaboli, a może jeszcze was obudzi. Smutne, że się na to godzicie. Antyreklama dla szkoły. Oczywiście brawa dla uczniów, bo bez względu na idee inicjatywy TASAKA, której może jeszcze nie rozumieją, stanęli na wysokości zadania.

Szanowni Państwo, Upolityczniając szkołę robicie coś zupełnie odwrotnego niż przez ostatnie lata. Dodatkowo włączając uczniów w tego typu inicjatywy, gdzie aż roi się od partyjnych żołnierzy PISu, dajecie bardzo złe świadectwo. Pomysłodawcą zapewne nie był żaden uczeń, rodzic, czy nauczyciel. Ale założę się, że to pomysł TASAKA. Niszczycie szkołę - dorobek Żuchowicza, Pawłowskiego, Mikołajczyka i Świerka. Celowo nie ująłem, jednego z dyrektorów, bo dziś to on ponownie bawi się kosztem szkoły. Cała prawda. Może zaboli, a może jeszcze was obudzi. Smutne, że się na to godzicie. Antyreklama dla szkoły. Oczywiście brawa dla uczniów, bo bez względu na idee inicjatywy TASAKA, której może jeszcze nie rozumieją, stanęli na wysokości zadania.
Gość - Nauczyciel w wtorek, 18 kwietnia 2023 00:25

Świerk w ogóle nie nadawał się do pracy w edukacji, o czym świadczy jego ucieczka z tego zawodu.

Świerk w ogóle nie nadawał się do pracy w edukacji, o czym świadczy jego ucieczka z tego zawodu.
Gość - Bona w niedziela, 19 grudnia 2021 19:07

Straszne, że młodzież bezrefleksyjnie uczstniczy w takich propagandowych wydarzeniach.

Straszne, że młodzież bezrefleksyjnie uczstniczy w takich propagandowych wydarzeniach.
Gość - tr w poniedziałek, 20 grudnia 2021 15:48

Mundur łączy ludzi!

Mundur łączy ludzi!
Gość - Zbigniew w niedziela, 19 grudnia 2021 17:19

Propaganda pisowska w czystej postaci

Propaganda pisowska w czystej postaci
Gość - recenzent w niedziela, 19 grudnia 2021 13:21

Widać było brak wspaniałej idolki antyszczepionkowców Edyty Górniak próbującej dorównać Czesławowi Niemenowi w piosence ''Dziwny jest ten świat''.Mega gwiazdy ale lat 90 tych Captain Jack też nie było.Za to funkcjonariuszy PiS był dostatek .Za to wszystko od należy się 8 gwiazdek a dokładnie 5 i 3.

Widać było brak wspaniałej idolki antyszczepionkowców Edyty Górniak próbującej dorównać Czesławowi Niemenowi w piosence ''Dziwny jest ten świat''.Mega gwiazdy ale lat 90 tych Captain Jack też nie było.Za to funkcjonariuszy PiS był dostatek .Za to wszystko od należy się 8 gwiazdek a dokładnie 5 i 3.;)
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.