Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Na naukę nigdy nie jest za późno, czyli studenci TUTW rozpoczęli rok szkolny

Inauguracja Roku Szkolnego TUTW

-Tak prędko mija czas. Tak trudno w to uwierzyć, że już po raz trzeci przeżywamy inaugurację roku akademickiego Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku- mówił Zdzisław Czapla podczas uroczystości, która odbyła się 3 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku aż 13 osób dołączyło do grona, które aktywnie spędza czas.

Przybyłych na uroczystość gości tradycyjnie już przywitał prezes stowarzyszenia TUTW Zdzisław Czapla. Oficjalnie rozpoczął on również nowy rok szkolny.

- Nasz Uniwersytet jest miejscem dla seniorów, którzy pracę zawodową mają już za sobą. Którzy nie chcą siedzieć w domu na kanapie z pilotem w ręku, rdzewieć. Pragną kontaktu z ludźmi, ćwiczyć mózg i ciało. Burzą stereotypy o osobach starszych i pokazują piękno życia na emeryturze. Wszak na naukę nigdy nie jest za późno- mówił Zdzisław Czapla

Powodzenia w nowym roku szkolnym przekazali studentom zaproszeni goście w tym poseł Ryszard Bartosik, starosta powiatu tureckiego Doariusz Kałużny oraz zastępca burmistrza Turku Jerzy Kurzawa.

W tegorocznym semestrze zimowym studenci będą mieli okazję wysłuchać takich wykładów, jak „W zakamarkach umysłu”, „Polskie symbole narodowe”, „Niekoniecznie do apteki”, „Woda w środowisku” czy „Spór o istnienie świata”.
Oprócz tego na chętnych czekają zajęcia sportowe, nauka obsługi komputera oraz języki obce. Oprócz tego wycieczki do teatru, biblioteki, spotkania integracyjne. Z całą pewnością wszyscy studenci będą zadowoleni.

Zwieńczeniem rozpoczęcia roku był wykład posła Ryszarda Bartosika dotyczący budowy parku miejskiego sprzed II wojny światowej.
Wideo: Co z elektrownią Kawasaki? Inwestycja Japoń...
Wideo: Czas powrócić do ważnej historii...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Basia w piątek, 04 października 2019 14:34

Pan poseł Ryszard Bartosik wygłosił piękny wykład o historii budowy parku im. żerminy Składkowskiej.
Gratulacje!

Pan poseł Ryszard Bartosik wygłosił piękny wykład o historii budowy parku im. żerminy Składkowskiej. Gratulacje!
Gość - student- emeryt w sobota, 05 października 2019 12:02

I dlatego jest posłem i nas reprezentuje. Jak sam powiedział dobrze mieć kogoś w Warszawie.
Dziękujemy

I dlatego jest posłem i nas reprezentuje. Jak sam powiedział dobrze mieć kogoś w Warszawie. Dziękujemy
Gość - Gość w czwartek, 03 października 2019 20:52

No no człowiek renesansu

No no człowiek renesansu:D
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.