Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Nad Niemnem” w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku

Narodowe czytanie

W tym roku już po raz 12 odbyła się coroczna akcja „Narodowe Czytanie”. Do inicjatywy przyłączyły się między innymi szkoły średnie w tym I Liceum Ogólnokształcące w Turku.

W poniedziałek, 11 września na boisku szkolnym turkowskiego „Ogólniaka” zebrali się wychowankowie placówki oraz dyrekcja i nauczyciele, by wspólnie przenieść się w wyjątkowy świat Elizy Orzeszkowej.

Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. To jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Imprezę kulturalną w tym roku w I Liceum Ogólnokształcący przygotowały nauczycielki języka polskiego oraz nauczyciele bibliotekarze.
 
Ważny eksponat wzbogacił zbiory muzeum
Niedługo mija termin składania wniosków mieszkanio...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.