Nagrody dla ZSR za działania proekologiczne i prokulturowe

Nagroda dla ZSR

Już po raz trzeci Samorząd Województwa Wielkopolskiego docenił zaangażowanie ZSR CKP oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR w działania na rzecz ochrony środowiska oraz szerzenia kultury w województwie wielkopolskim.

8 października w Poznaniu podczas okolicznościowej gali Przewodnicząca Kapituły Konkursu – Marzena Wodzińska wręczyła nagrody pieniężne zwycięzcom XIX edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.
ZSR w Kaczkach Średnich otrzymał nagrodę za realizację projektu prokulturowego Festiwal motoryzacji i bezpieczeństwa – Moto Festiwal ATT&O. Impreza zrzeszająca pasjonatów motoryzacji odbyła się 30 września 2017 r. Jak wspomniał w wywiadach Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych, zlot to uczta dla miłośników motoryzacji z całej Polski, a jednocześnie szansa na prezentację efektów przedsięwzięć, którym wcześniej wiele godzin poświęcili ich pomysłodawcy. Festiwal wpisuje się w mapę działań ogólnopolskich, powiatowych i lokalnych.

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego otrzymało nagrodę z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu za projekt proekologiczny – Majówka Powiatowa, Eko Piknik oraz Wystawa Rolniczo-Ogrodnicza zrealizowany 8 maja 2016 r.

Połączona z ekologicznym piknikiem wystawa ogrodnicza to impreza rodzinna. Wzięło w niej udział ok. 2500 osób, w tym uczestnicy rajdu "Szlakiem odnawialnych źródeł energii”. Podczas, gdy dzieci dobrze i bezpiecznie się bawiły, dorośli z przyjemnością wybierali kwiaty i krzewy. Majówka była także okazją do pogłębienia wiedzy na temat: stosowania energii odnawialnych, przyjaznego dla środowiska rolnictwa ekologicznego, prawidłowej segregacji odpadów, potraw regionalnych oraz ekologicznych kosmetyków. Organizatorzy nie zapomnieli również o połączeniu teorii z praktyką – podczas imprezy można było wymienić elektrośmieci na sadzonki drzew.
Gm.Turek: Powiększony cmentarz w Słodkowie Kolonii
Mieszkańcy Turku zainteresowani programem „Czyste ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.