Nasi bohaterowie z ZSR w Kaczkach Średnich

ZSR Kaczki Średnie

Konkurs „Dzisiaj każdy może być bohaterem!” to przedsięwzięcie kulturalne, które w czasie pandemii COVID-19 miało uaktywnić artystycznie dzieci i młodzież, ale przede wszystkim uwrażliwić na relacje społeczne, tak nietypowe w obecnych czasach.

Organizatorem konkursu jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie wraz z Filiami w Kole , Słupcy i Turku.

W poszczególnych kategoriach uczestnicy konkursu mieli udokumentować plastycznie, fotograficznie albo w krótkiej formie literackiej to, jak pomagają sobie w rodzinach, wspierają seniorów, nawiązują zdalne relacje, jak postrzegają bohaterstwo i nowych bohaterów.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich podzielili się swoimi refleksjami w formie wierszy, sentencji i maksym, dwoje z nich zajęło wysokie miejsca, jedna osoba otrzymała wyróżnienie.

I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajął Marcel Białas z klasy IV TOR za swój tekst „Zamaskowany bohater”.
II miejsce zdobyła Kamila Kamińska z klasy II TR, komisja doceniła wiersz, którego tytuł „Każdy może być bohaterem” odnosił się do hasła konkursu .
Wyróżnienie przyznane zostało Sandrze Zielińskiej za fraszkę „Do lekarzy”.

W swych pracach uczniowie zwracają uwagę na to, co obecnie ważne, czyli zasady bezpieczeństwa, poważne podejście do zagrożenia i nakazów higienicznych, przewartościowanie kategorii bohaterstwa. Jak widać nauczanie w zdalnej formie nie odbiera młodzieży możliwości zaprezentowania swoich talentów i umiejętności, komentowania aktualnych spraw, a przecież wiadomo, że młodzi ludzie są niezwykle uważni w obserwowaniu świata i jego przemian.

Podczas wręczania nagród (czytnik elektroniczny, smartwatch) pani kierownik CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie filia w Turku Ewa Kiwak poinformowała uczniów o przygotowaniach do zbiorowego wydania książkowego ich wierszy.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, zachęcamy do rozwoju literackich form, dziękujemy za włączenie się w akcję wspierającą świadomość zagrożenia.

Jesteście naszymi bohaterami!
Tuliszków: Kolejne umowy podpisane
PGKiM: Jak nie płacić za wody deszczowe

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - kaczor w niedziela, 23 października 2022 19:57

Częstochowskie rymy mają się dobrze:-(

Częstochowskie rymy mają się dobrze:-(
Gość - Absolwent w sobota, 23 stycznia 2021 06:26

Rzycze dalszych sukcesuf
Pomyślnego wiatru w plecuf !!

Rzycze dalszych sukcesuf Pomyślnego wiatru w plecuf !!
Gość
wtorek, 21 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.