Uczniowie z powiatu tureckiego pomagają Ukrainie

pomoc Ukrainie

Drugi już specjalny transport darów z Powiatu Tureckiego dotarł do walczących na froncie żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. Tym razem w zbiórkę darów pod hasłem „Pomóż Ukrainie w kontrofensywie” zaangażowały się społeczności szkolne szkół prowadzonych przez Powiat Turecki: Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku I Liceum Ogólnokształcące w Turku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Turku.

Przypomnijmy, że pierwszy transport darów dla żołnierzy ukraińskich zorganizowany został w maju 2022 r., o czym pisaliśmy tutaj:
https://www.powiat.turek.pl/.../powiat-turecki.../

W ramach akcji „Pomóż Ukrainie w kontrofensywie” w szkołach prowadzonych przez Powiat Turecki zbierano najpotrzebniejsze dary, o które poprosili walczący na froncie żołnierze. Były to m.in.: leki, bandaże, opatrunki, śpiwory, latarki, ciepła odzież, środki higieny osobistej, żywność. Oprócz tego społeczność Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich zorganizowała charytatywny turniej piłki siatkowej „Gramy dla Ukrainy”, w którym wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie, w tym młodzi imigranci wojenni z Ukrainy. Podczas turnieju zebrano 2041,10 zł, za które zakupiono produkty, o które prosili żołnierze. Następnie transportem zapewnionym przez Starostę Tureckiego Dariusz Kałużny przewieziono cały ładunek do Warszawy, skąd wyruszył on na Ukrainę.

Walczący na froncie żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym za okazaną pomoc.

Kawęczyn: Rozmowy o dużych pieniądzach dla Wielkop...
Nastroje wierszem pisane „Tęsknota”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.