Nauczyciele i uczniowie z ZSR w Kaczkach Średnich obchodzili Dzień Edukacji Narodowej

Zespół Szkół Rolniczcych Kaczki Średnie

W Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich nauczyciele oraz uczniowie obchodzili dzisiaj, tj. 11 października Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele zostali docenieni, a uczniowie przygotowali program artystyczny. Uroczystość odbyła się w wyremontowanej auli, którą mieli okazję podziwiać goście.

-To wyjątkowy dzień. Dzień Komisji Edukacji Narodowej w który spotykamy się co roku w tej auli. Co roku inni, co roku odmienieni, co roku krok do przodu w życiowej edukacji. Zarówno wy nasi uczniowie, jak i my pracownicy Zespołu Szkół Rolniczych w kaczkach Średnich. Z tego miejsca na samym wstępie chciałbym podziękować w pierwszej kolejności wszystkim pracownikom za codzienny trud wkładany w rozwój nie tylko naszej lokalnej, ale również polskiej edukacji. Pragnę podziękować wszystkim pracownikom- pedagogicznym, wychowawcom klas i pracownikom niepedagogicznym za to, że codziennie państwo znajdujecie energię i macie serce aby czynić dobro dla polskiej młodzieży. To bardzo ważna rola. To rola najważniejsza ponieważ kształtuje ona polską gospodarkę, otaczający nas świat i pomaga w codziennym trudzie—mówił dyrektor placówki Krzysztof Świerk.

Nauczyciele z Zespołu Szkół Rolniczych w podziękowaniu za pracę otrzymali nagrody dyrektora, pamiątkowe listy gratulacyjne oraz gratulacje. Jak powiedział dyrektor każdy pracownik szkoły zasłużył na nagrodę.

Marek Kwiatkowski i Katarzyna Grzelakowska otrzymali w tym roku nagrody starosty tureckiego.

-Łącznie to 39 osób, ale tak naprawdę około 60, które z poświęceniem oddają się polskiej edukacji. Chciałbym pogratulować, że znajdujecie energię na te codzienne działania. Gratuluję też naszej młodzieży, bo to oni stanowią rdzeń tej szkoły- mówił dyrektor.

Głos zabrali również przedstawiciele powiatu tureckiego- wicestarosta Władysław Karski oraz Andrzej Wojtkowiak, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR Bogdan Rosicki, przewodniczącego Prezydium Rady Rodziców w ZSR Jakub Perlich oraz mł.bryg Krzysztof Kubiak z KPP w Turku.

Na zakończenie uroczystości mieliśmy okazję zobaczyć występ artystyczny w wykonaniu wychowanków Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.
Uwaga, będą utrudnienia w ruchu na ul. Uniejowskie...
Wideo: "Program realizujemy nie w obietnicach, a w...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 25 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.