Nauka hybrydowa w szkołach średnich już od poniedziałku

Szkoły Średnie

W sobotę, 17 października zaczną obowiązywać nowe zasady w walce z COVID-19. Wśród nich jest także nauczanie hybrydowe na poziomie szkół średnich i wyższych. Ten model wprowadzony zostanie także w trzech placówkach na terenie powiatu tureckiego.

Już od najbliższego poniedziałku szkoły przejdą w tryb nauki hybrydowej. Co to oznacza?

- Wybrane klasy będą przychodziły jednego tygodnia do szkoły, pozostałe będą miały nauczanie zdalne. Po tygodniu następować będzie zmiana - wyjaśnia Sławomir Kosobudzki, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku.

Wyjątkiem będzie turkowski Zespół Szkół Technicznych, gdzie te zmiany będą wprowadzane co dwa tygodnie. Stacjonarnie w szkołach odbywać się będą tylko zajęcia praktyczne.

Przypomnijmy, że od ubiegłego tygodnia na kwarantannie przebywają uczniowie oraz troje nauczycieli jednej z klas Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Do wtorku, 20 października trwa także kwarantanna 27 uczniów oraz ośmiorga pedagogów z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.
Szpitalne oddziały funkcjonują normalnie. Zmiana m...
Władysławów: Zaszczyt i nowe obowiązki. OSP Chylin...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Seldon w poniedziałek, 19 październik 2020 19:22

Będziemy mieli zdalnie "wykształconą" młodzież. Zdalnych techników, mechaników, majstrów, murarzy w imię walki z czymś co zawsze było.
Wcześniej nie robiono z tego problemu, dziś rzucono narody na kolana.
Polityka is God.

Będziemy mieli zdalnie "wykształconą" młodzież. Zdalnych techników, mechaników, majstrów, murarzy w imię walki z czymś co zawsze było. Wcześniej nie robiono z tego problemu, dziś rzucono narody na kolana. Polityka is God.
Gość - Zośka w sobota, 17 październik 2020 13:22

tylko troje nauczycieli uczylo w tej klasie? brawo !

tylko troje nauczycieli uczylo w tej klasie? brawo !
Gość
sobota, 16 październik 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.