„Nie ma nic ważniejszego niż edukacja polska”, czyli uczniowie ZSR #MuremZaŚwierkiem

Murem Za Świerkiem

- Obowiązek szkolny to nasz obowiązek. Nie ma ważniejszych tematów niż edukacja polska. Nieistotne są konflikty, nieistotne jest to, kto kogo nie lubi. Pokażmy, że potrafimy uszanować to, że mamy obowiązki - mówił Krzysztof Świerk do tych, którzy o poranku stawili się w Kaczkach Średnich, aby dać wyraz solidarności z dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych.

Punktualnie o ósmej rano przed budynkiem ZSR CKP w Kaczkach Średnich zgromadzili się nie tylko uczniowie, ich rodzice, ale wszyscy ci, którzy nie zgadzają się z warunkami ogłoszonego przez zarząd powiatu konkursu na nowego dyrektora placówki. To wyraz ich niezgody na to, aby doszło do sytuacji, w której Krzysztof Świerk mógłby zostać wykluczony z możliwości ponownego ubiegania się o to stanowisko. Zebrani skandowali „Murem za Świerkiem!” jednocześnie zbierając podpisy pod petycją skierowaną do władz powiatu. Do pikietujących wyszedł także dyrektor Świerk.

- Najważniejsze jest to, że nam nie wolno w żaden sposób zaniedbywać obowiązków szkolnych. Prosiłbym o to, abyście powrócili na zajęcia, z uwagi na to, że każdy ma obowiązki, dyrektor ma swoje obowiązki, urzędnicy rownież mają swoje obowiązki. Data jest symboliczna, bo to 13 grudnia. Powinniśmy z niej wyciągać wnioski. Pokazaliście jak wielkie wsparcie stanowicie dla mnie. Obowiązek szkolny to nasz obowiązek. Nie ma ważniejszych tematów niż edukacja polska. Nieistotne są konflikty, nieistotne jest to, kto kogo nie lubi. Pokażmy, że potrafimy uszanować to, że mamy obowiązki - mówił do zebranych dyrektor.

Jego wystąpienie spotkało się z oklaskami. Krzysztof Świerk podziękował także tym, którzy przyłączyli się do pikiety zwalniając się z pracy, przyjeżdżając z innych placówek oświatowych. Dodał również, że doskonale współpracuje z Kuratorium Oświaty i liczy na to, że 24 grudnia na portalu społecznościowym będzie mógł podzielić się dobrą wiadomością o złożonych dokumentach w konkursie na dyrektora szkoły.

Kaczkowski Ruch Oporu poinformował o powrocie do klas, ale też kontynuowaniu działań na zasadach strajku włoskiego. Przedstawiciele pikietujących udali się natomiast do Starostwa Powiatowego w Turku, aby przekazać petycje w sprawie obrony dyrektora o czym będzie można przeczytać na łamach naszego portalu iTurek.net już za chwilę.

AUDIO: „Ponad 500 podpisów nie może się zmarnować”...
Dwa dni świątecznej magii podczas Kiermasz Rękodzi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 30 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.