Wideo: "Niech żyje bal" czyli studniówka I Liceum Ogólnokształcącego w Turku

Studniówka I LO w Turku

Bal Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku zakończył sezon studniówek 2019 w powiecie tureckim. Poloneza zakończyło 58 par maturzystów, którzy już za 86 dni przystąpią do egzaminu dojrzałości.

Eleganckie suknie dziewcząt, szyk garniturów chłopców, powaga i uśmiech rysujący się na wszystkich twarzach – tak w skrócie można scharakteryzować studniówkę LO w Turku, która rozpoczęła się dzisiaj, 9 lutego, o godzinie 19.00 w Zajeździe Staropolskim w Olszówce.

Uroczystość rozpoczęła Danuta Szczepanik – dyrektor LO w Turku, która powitała zaproszonych gości, wśród nich znaleźli się m.in. poseł Ryszard Bartosik, starosta turecki Dariusz Kałużny wraz z przewodniczącym rady powiatu Piotrem Szewczyńskim, burmistrz miasta Turku Romuald Antosik oraz przewodniczący Rady Rodziców Ireneusz Augustyniak. Nie zapomniano także o gronie pedagogicznym, licznie przybyłych rodzicaach oraz o ponad trzystu tegorocznych maturzystach.

Akademię poprowadzili uczniowie klas III – Julia Maciejewska i Bartosz Zygmunt, którzy po kilku słowach wstępu poprosili o zabranie głosu przybyłych gości. Nie zabrakło od nich życzeń osiągnięcia jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym oraz wszelkiej pomyślności w przyszłym – dorosłym – życiu.

Wreszcie nadeszła długo oczekiwana przez wszystkich chwila. Wgłośnikach zabrzmiała melodia poloneza Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. 58 par wypełniło parkiet zachwycając wszystkich swoją gracją i wdziękiem, których podziwiali wypełniający salę po brzegi rodzice. W pierwszej parze poloneza wystąpił starosta Kałużny. Układ choreograficzny przygotowały Alina Żydziak oraz Małgorzata Karbowa.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie III klas LO w Turku rozpoczęli zabawę, która potrwał do białego rana. Tegoroczny egzamin maturalny rozpocznie się egzaminem z języka polskiego w dniu 6 maja. Ale to dopiero za 86 dni! Tymczasem – studniówko trwaj…
 

 
MK
 
Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku w...
Kawęczyn: Strażacy malowani, czyli uczniowie nagro...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 26 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.