Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Obchody Święta Niepodległości w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym

11 listopada Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Dnia 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11 uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku wzięli udział w akcji: „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej i wspólnie z nauczycielami zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

W ten i na wiele innych sposobów wychowankowie Ośrodka w Turku świętowali razem 100 – lecie odzyskania niepodległości. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali piękne dekoracje w swoich klasach i na korytarzach szkolnych, udekorowali wejście do placówki oraz wyszli z inicjatywą do społeczeństwa miasta Turku rozpropagowując ideę świętowania odzyskania niepodległości wśród społeczności lokalnej rozdając mieszkańcom wytworzone przez siebie biało - czerwone kotyliony.
 
Z kolei 13 listopada 2018 roku odbył się uroczysty apel upamiętniający 100 – rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tą okoliczność uczniowie przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny pt. „Pociąg do wolności”. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie przenieśli zebranych na karty niełatwej historii naszego kraju. Narrację przeplatały wiersze i pieśni patriotyczne, które ukazały zebranej publiczności momenty trudne i tragiczne, jak również podkreśliły bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy nie zaniechali walki o Ojczyznę pomimo ciężkich czasów. Ostatnim punktem uroczystego apelu była prezentacja multimedialna, która uświetniła wydarzenie.
 
Dzięki takiej lekcji patriotyzmu uczniowie mieli okazję uświadomić sobie, że warto kultywować pamięć o przodkach, interesować się historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości. W obchody Święta Niepodległości włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele.
 
Turkowianie wzięli udział w Marszu Niepodległości
Władysławów: „Muzyka łączy pokolenia"

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.