Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Głośne Czytanie SP 4

W Szkole Podstawowej nr 4 w Turku odbył się Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września.

Święto ma w naszym kraju już siedemnastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole czytana była w tym dniu literatura patriotyczna. Nauczyciele zaczynali lekcje 10-minutowym głośnym czytaniem książek o tematyce narodowej. W akcji uczestniczyli też uczniowie klas młodszych i przedszkolaki. Dzieciom czytane były legendy o powstaniu państwa polskiego, nowele i opowiadania wybitnych polskich autorów. Był to wspa¬niały dzień dla wszyst¬kich, któ¬rzy kochają książki, oraz dla tych, któ¬rzy dopiero uczą się je kochać. Akcję na pewno powtórzymy w przyszłym roku.
63 członków Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD L...
Niezwykła lekcja sportu - ćwiczyło ponad 2000 osób...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.