Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ósmoklasiści z powiatu nieco poniżej średniej krajowej

Egaminy

Tegoroczni absolwenci podstawówek z powiatu tureckiego poznali już wyniki egzaminów, które kończyły etap nauki w szkole podstawowej. Jak wypadli podczas sprawdzianu z języka polskiego, matematyki i języka obcego - sprawdźcie sami.

Uczniowie pisali egzamin ósmoklasisty w dniach od 23 do 25 maja. Najtrudniejsza dla wielkopolskich uczniów okazała królowa nauk, czyli matematyka. Średni wynik dla województwa to 51 proc, a dla całej Polski to 53 proc. W powiecie tureckim natomiast średnio z tego przedmiotu uzyskali 24 proc. punktów. Najlepiej w tej części egzaminu poradzili sobie uczniowie z gminy Przykona (29 proc.) i Turku oraz gmin Brudzew, Kawęczyn i Władysławów (28 proc.). Za nimi uplasowali się ósmoklasiści z gminy Władysławów, Brudzew i Kawęczyn.

Średnia Wielkopolski w części z języka polskiego to 63 proc., a średnia krajowa - 66 proc. Uczniowie z Turku osiągnęli tutaj średnio 17 proc, a lepsi okazali się ósmoklasiści z Tuliszkowa (19 proc.). Średni wynik na poziomie 18 proc. uzyskali uczniowie z gminy Turek i gminy Władysławów. 


Ósmoklasiści zmierzyli się również z obowiązkowym egzaminem z języka obcego. Większość postawiła na angielski i tutaj średnia dla naszego powiatu okazała się najlepsza - 61 proc., przy średniej krajowej na poziomie 66 proc. i średniej wojewódzkiej w wysokości 63 proc. 

Zapraszamy na Letnią Noc Filmową
Wideo: Olimpijskie złoto dla zawodnika UKS Skoczek...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.