Ósmoklasiści z Piątki najlepsi w testach kończących podstawówkę

egzamin

Ósmoklasiści z trzech szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Turek uzyskali bardzo dobre wyniki na egzaminach kończących szkołę. Średni wynik całego miasta przewyższa średnie wyniki uzyskane przez wszystkie szkoły z powiatu tureckiego.

W tym roku najlepsi w skali Turku okazali się być uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Ich wyniki z języka polskiego (61,86%), z matematyki (55,80%) i z języka angielskiego (72,48%) były najwyższe w mieście. Na to osiągnięcie „Piątki” pracowało 137 uczniów.

Warto odnotować, że w każdej ze szkół wynik zaniżyli przystępujący do egzaminu uczniowie z Ukrainy, którzy nie znając jeszcze dobrze języka polskiego, także musieli pisać egzaminy jak polscy uczniowie. Kilkoro z nich wybrało język rosyjski, uzyskując wysoki wynik 95%.

Na tle wszystkich ósmoklasistów wyróżnia się uczeń Szkoły Podstawowej nr 1, który jako jedyny w tej szkole pisał egzamin z języka niemieckiego, w dodatku z wynikiem 100%.

Egzaminy w poszczególnych szkołach miejskich zdawało: w SP 1 - 110 uczniów, w SP 4 - 89 uczniów, w SP 5 – 137 uczniów.

Tabela przestawia wyniki miejskich szkół w skali całego miasta, powiatu i kraju.

źródło: miastoturek.pl

Państwo w Państwie czyli wątpliwa działalność wład...
Kąpiel w Przykonie na własne ryzyko. Zbiornik bez ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.