Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Nowa dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczym w Turku otworzyła rok szkolny 2018/2019

Jolanta Baran

Za nami wakacje. Dla większości z nas był to czas zabawy i wypoczynku. Uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku wrócili do ukochanej szkoły. Jednak nie jest już ona taka sama. W okresie wakacyjnym zaszła istotna zmiana. Dyrektorem placówki została Izabela Piotrowska, która zastąpiła pełną ciepła i życzliwości Jolantę Baran.

Wyjątkowa inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbyła się w poniedziałek 3 września. Po wprowadzeniu sztandaru i odegraniu hymnu państwowego przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Głos zabrał starosta turecki Mariusz Seńko, który podziękował dotychczasowej dyrektor placówki za ciężką pracę i wyraził szacunek do podejmowanych przez nią działań.

-Myślę, że dla wszystkich będzie zaplanowanych tutaj wiele ciekawych rzeczy, ale również w kierownictwie tej placówki nastąpiła zmiana. Decyzją pani dyrektor Jolanty Baran, która zakończyła swoją wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora- mówił starosta.

Starosta poinformował, że konkurs na nowego dyrektora szkoły wygrała Izabela Piotrowska. Dodał on, że placówka z całą pewnością będzie prowadzona na równie wysokim poziomie.
Głos zabrała również Jolanta Baran, która w swoim wzruszającym i pełnym prawdy przemówieniu podziękowała wszystkim za dotychczasową współpracę i życzyła swojej następczyni samych sukcesów.

-Przepracowałam w tej placówce 38 lat, tak długo, jak istnieje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Przez 19 lat byłam wychowawcą internatu ośrodka. 3 lata pełniłam funkcję kierownika internatu ośrodka, 4 lata wicedyrektora i 12 lat dyrektora tej placówki.

W tym roku Jolanta Baran odeszła na emeryturę i tym samym, jak powiedziała zakończyła swą misję. Podziękowała również Mariuszowi Seńko, że „w swoim bożym planie przydzielił właśnie tę placówkę”. Pani dyrektor podziękowała za każdego wychowanka, każdego ucznia i wszystkich z którymi miała okazję współpracować.

Wyrazy uznania dotychczasowej pani dyrektor przekazała jej następczyni Izabela Piotrowska.

-Przez wiele lat swojej pracy pokazywała nam pani z jaką odpowiedzialnością, z jakim ogromnym zaangażowaniem należy tę pracę wykonywać mając na względzie przede wszystkim dobro uczniów, ich rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników placówki. Służyła Pani drugiemu człowiekowi nie myśląc nigdy o sobie. Zawsze była pani gotowa na wszystko, kiedy liczył się ktoś inny- mówiła nowa dyrektor placówki.

Jolanta Baran w podziękowaniu otrzymała wielkie brawa oraz kwiaty. Chwilę później nastąpiło oficjalne otwarcie roku szkolnego 2018/2019.
 

Ale!Radio


Nowa dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczym w Turku

Gm.Turek: Dwa auta zderzyły się w miejscowości Cis...
Pierwszy dzwonek dla 2575 uczniów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.