• PAP Mac top strona1

Pasowanie na czytelnika w „Czwórce”

Pasowanie na czytelnika w SP 4

28 marca w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku odbyła się ważna uroczystość. Tego dnia uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Na uroczystość zaproszony został poeta mieszkający i tworzący w Turku, pan Lech Lament.

Uczniowie klas pierwszych wcześniej zostali zapoznani z twórczością poety oraz wykonywali ilustracje do jego wierszy. Prace plastyczne oceniał sam autor. Podczas pasowania poeta opowiadał o swojej poezji i twórczości dziecięcej. Uczniowie mieli również możliwość odgadywania tytułu wiersza prezentowanego przez pana L. Lamenta. Zanim pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej obejrzeli inscenizację pt. „Kot w butach” przygotowaną przez uczniów koła teatralnego pod opieką pani Olgi Stawickiej –Chmiela. Następnie pan Lech Lament i pani dyrektor Maria Kukulska oraz pani dyrektor Wioletta Fibich dokonali pasowania, a uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, w której obiecali godnie wypełniać obowiązki czytelnika. Od tej chwili pierwszoklasiści są stałymi bywalcami biblioteki, która w tym roku szkolnym wzbogaciła się o dodatkowe książki dla dzieci w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Uroczystość była bardzo udana, a dowodem na to były uśmiechnięte buzie pierwszaków.
 
Spotkanie w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Wakacje w mundurze i oliwkowym berecie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 22 październik 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.