Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Pierwsza studniówka już w sobotę. Licealiści będą bawić się dopiero po maturze

Studniówka

W najbliższą sobotę, 22 stycznia tradycyjnego poloneza zatańczą tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Wciąż nie wiadomo, czy odbędzie się studniówka dla uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, a licealiści swój wielki bal będą mieć najprawdopodobniej dopiero w czerwcu.

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne w sprawie organizacji uroczystości studniówkowych. Dotyczą one wydarzeń organizowanych przez szkołę, w tym radę rodziców, zarówno w budynku szkoły, jak i poza nim. Wskazują na konieczność przestrzegania wszystkich obowiązujących przepisów prawa i zaleceń wynikających ze stanu epidemii. W wytycznych znalazły się zalecenia skierowane m.in. do organizatorów oraz podmiotów świadczących usługi gastronomiczne.Wytyczne zostały opracowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników uroczystości studniówkowych (uczniów, nauczycieli, rodziców, osób towarzyszących). Wskazują one na konieczność przestrzegania wszystkich obowiązujących przepisów prawa, zaleceń i wytycznych wynikających ze stanu epidemii.

Wspólny materiał MEiN, MZ i GIS zawiera zalecenia zarówno w przypadku, gdy uroczystość odbywa się w budynku szkoły, jak i poza nią. Wytyczne informują, że podmioty świadczące usługi gastronomiczne oraz organizatorzy stosują się do wytycznych przygotowanych dla podmiotów gastronomicznych oraz wytycznych dotyczących organizacji imprez. Ponadto uczestnik studniówki, który nie przekazał organizatorowi zaświadczenia o zaszczepieniu lub wyzdrowieniu, jest traktowany jako osoba niezaszczepiona, na którą nałożono limity. W wytycznych znalazła się także informacja, że uroczystości studniówkowe w budynku szkoły nie mogą odbywać się w przypadku przejścia nauczania na naukę zdalną/hybrydową spowodowaną wzrostem zachorowań na COVID-19 wśród społeczności szkolnej bądź zawieszenia nauczania lub przejścia na naukę zdalną wynikającą z przepisów prawa powszechnie obowiązującego.

Chociaż zakazu organizacji studniówek nie ma, to tegorocznym abiturientom z Liceum Ogólnokształcącego w Turku na swój pierwszy prawdziwy bal przyjdzie najprawdopodobniej poczekać do czerwca, a więc już po egzaminach dojrzałości.

- Termin musi być przełożony. W tej chwili wszyscy czekają na to co się wydarz w najbliższym czasie - wyjaśnia dyrektor liceum Danuta Szczepanik.

Na początku lutego zapadnie ostateczna decyzja dotycząca studniówki w Zespole Szkół Technicznych w Turku.

- Musimy sprawdzić, jak wygląda sytuacja szczepień uczniów jeżeli chodzi o ilość, w lokalach również nałożone są obostrzenia do których trzeba się dostosować. Na chwilę obecną planowana jest na 12 lutego, jednak aktualne obostrzenia obowiązują do 31 stycznia i możliwe, że po tym terminie będą nowe, do których trzeba się będzie dostosować. Do tego momentu czekamy na podjęcie ostatecznej decyzji - wyjaśnia z kolei dyrektor ZST w Turku, Wioletta Adamiak. Odliczanie do matury od tradycyjnego poloneza rozpoczną w powiecie tureckim maturzyści z Zespołu Szkół Rolniczych, których studniówka odbędzie się w sobotę, 22 stycznia.

Wiało i sypało śniegiem. Niż Gerhild narobił szkód...
Uczczą 77. rocznicę wyzwolenia Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.