Pierwszoklasiści z ZST oficjalnie wstąpili do szkolnej społeczności

Ślubowanie klas pierwszych w ZST w Turku

W tym roku ślubowanie w Zespole Szkół Technicznych było wyjątkowe. Do szkolnej społeczności oficjalnie przyjęto bowiem uczniów z aż 25 klas pierwszych, które od września uczą się w murach tej szkoły.

Naukę w turkowskim Zespole Szkół Technicznych w Turku rozpoczęło aż 800 pierwszoklasistów. Po trzech tygodniach nauki przyszedł czas na pierwszą szkolną uroczystość - złożenie ślubowania i przyjęcie do szkolnej społeczności. Po przywitaniu uczniów, gości i nauczycieli głos zabrała dyrektor szkoły, Wioletta Adamiak, która podkreślała wyjątkowość wydarzenia.

- Od 1 września rozpoczęliście naukę w naszej szkole, jednak dopiero dzisiaj po złożeniu ślubowania staniecie się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Technicznych, to znaczy świadomi swoich praw, ale i obowiązków. Chciałbym, abyście wiedzieli, że szkoła, którą wybraliście to szkoła z prawie 80-letnią tradycją, szkoła która wykształciła wiele tysięcy absolwentów, którzy obecnie realizują swoje pasje zawodowe. Zaczynacie kolejny etap waszej edukacji, ale też przede wszystkim kolejny ważny etap w waszym życiu. Cieszę się, że na ten moment wybraliście właśnie naszą szkołę i że to właśnie my będziemy mogli wam towarzyszyć w osiąganiu kolejnych szczebli wykształcenia i nowych doświadczeń- mówiła dyrektor placówki Wioletta Adamiak.

Do pierwszoklasistów w swoim przemówieniu zwrócił się również starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny.

-Chcę wam serdecznie pogratulować wyboru tej szkoły. Z bardzo bogatą tradycją, historią. Szkoły z wykwalifikowanymi pedagogami, szkoły z bogatą bazą dydaktyczną i szkoły, która została wyróżniona przez kuratorium oświaty- mówił starosta turecki Dariusz Kałużny.

Starosta poinformował, że właśnie w Zespole Szkół Technicznych w Turku po raz pierwszy w historii powiatu tureckiego odbędzie się Wojewódzkie Seminarium Szkolnictwa Zawodowego.

-Jest to wielkie wyróżnienie. To właśnie w tej szkole będziemy się chwalić naszymi najlepszymi szkołami technicznymi, czyli Zespołem Szkół Technicznych w Turku oraz Zespołem Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich- mówił starosta.

Najważniejszym momentem było złożenie przez młodzież ślubowania na sztandar szkoły. Wszyscy zgodnie obiecali uczyć się rzetelnie, wypełniać swoje obowiązki, postępować uczciwie, pogłębiać wiedzę, dbać o dobre imię szkoły, z szacunkiem odnosić się do nauczycieli i kolegów oraz zdobyte wykształcenie i wiedzę wykorzystać z pożytkiem dla dobra ojczyzny. Nowi uczniowie musieli też uporać się z zadaniami przygotowanymi dla nich przez starszych kolegów. Doskonale poradzili sobie z nimi, udowadniając, że zdążyli już poznać swoją szkołę.

Czarny Piątek – dowiedz się więcej
Gm. Turek: Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stype...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Obserwator w czwartek, 26 wrzesień 2019 21:52

Pan starosta zachwala w swojej wypowiedzi 2 szkoły , ZST i ZSR ...że są najlepszymi , a niedawno przyznał dyr Świerkowi z ZSR tylko 5% ...czy starosta słyszy co mówi ??

Pan starosta zachwala w swojej wypowiedzi 2 szkoły , ZST i ZSR ...że są najlepszymi , a niedawno przyznał dyr Świerkowi z ZSR tylko 5% ...czy starosta słyszy co mówi ??
Gość
środa, 08 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.