Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Podróż po wiedzę i doświadczenia. Uczniowie ZST w słonecznej Hiszpanii

Hiszpania ZST

Po przerwie spowodowanej epidemią ponownie Zespół Szkół Technicznych w Turku wznowił realizację ponadnarodowej mobilność uczniów współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

"Kontynuacja i rozwój" - to nazwa projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Niniejszy program pozwolił uczniom odbyć praktyki zagraniczne obfite zarówno w wiedzę, jak i doświadczenie.

Pierwszymi kierunkami praktyk logistyków z Zespołu Szkół Technicznych w Turku była Sewilla w Hiszpanii. Uczniowie odwiedzili również hiszpańską Malgę, gdzie mieli okazję zobaczyć największe atrakcje nadmorskiego miasta, takie jak choćby Calle Larios czy Muelle Uno. Wspięli się na taras widokowy przy twierdzy Gibralfaro, odwiedzili Plaza de la Merced z ławeczką Picassa, Teatr Rzymski oraz Katedrę w Maladze. Na zakończenie spróbowali hiszpańskich tapas.

Wyjątkowym miejscem okazał się również Kadyks, gdzie goście z Turku mieli okazję zobaczyć największe zabytki miasta takie, jak ratusz, katedrę, ruiny najstarszego teatru rzymskiego na Półwyspie Iberyjskim oraz twierdzą San Sebastian.

Kontakt z praktykantami z innych krajów był prawdziwą kopalnią wiedzy o kulturach innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Uczniowie wrócili z nowym bagażem doświadczeń i motywacją do własnego rozwoju oraz świadomością, że nauka języków obcych jest kluczowa dla poznawania całego świata.

Podczas dwutygodniowych praktyk opiekę nad grupą sprawowali Daniel Kusz, Emilia Marucha, Marta Piątkowska oraz Marcin Kaniecki.

W krainie „Tupcia Chrupcia” i „Cioci Jadzi”, czyli...
Władysławów: Św. Jan Paweł II został patronem Szko...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.