Policjantka na wakacjach uratowała półtoraroczne dziecko

KPP Turek

Policjantka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku podkom. Marzena Kwaśna, w czasie wolnym od służby, podczas pobytu na wakacyjnym wypoczynku, słysząc wołanie o pomoc, zareagowała udzielając pierwszej pomocy.

Dzięki temu uratowała życie dziecku, które straciło funkcje życiowe. W oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia policjantka zastosowała resuscytację krążeniowo-oddechową przywracając funkcje życiowe.

Dzisiaj insp. Michał Grzelak Komendant Powiatowy Policji w Turku wraz z podinsp. Romanem Frątczakiem I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Turku, poruszeni wiadomością o niecodziennej odwadze i umiejętnościach, którymi wykazała się podkom. Marzena Kwaśna podczas wakacyjnego wypoczynku, podziękowali za poświęcenie w ratowaniu życia ludzkiego co zapobiegło ogromnej tragedii.
Komendanci podkreślili, że postawa policjantki stanowi niezwykłe wsparcie dla działalności Policji, a dowiedziony profesjonalizm w chęci niesienia pomocy innym stanowią wzór do naśladowania dla wszystkich funkcjonariuszy Policji.

Pani podkom. Marzenie Kwaśnej serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w życiu osobistym, wielu kolejnych sukcesów zawodowych i zadowolenia ze służby dla dobra obywateli
Stypendium Ambro Logistics dla uczniów ZST w Turku
Prace w parku zmierzają ku zakończeniu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.