Polska droga do niepodległości okiem młodzieży z ZSR CKP w Kaczkach Średnich

11 listopada  ZSR Kaczki Średnie

Młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich uroczystym apelem uczciła bohaterów naszego kraju walczących o wolność. 101 lat temu Polska odzyskała wolność stając się tym samym suwerennym i niepodległym krajem.

W piątek, 8 listopada uczniowie przygotowali inscenizację opartą na historii i prawdzie. Występ młodzieży mieli okazję zobaczyć zaproszeni goście wśród których znaleźli się między innymi Naczelnik Wydziału Oświaty Sławomir Kosobudzki oraz Naczelnik Wydziału Prewencji mł.insp Wiesław Raczyk. Obecnych w auli przywitał dyrektor placówki.

-To sto jeden lat od odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dziś bardzo ciężko nam sobie wyobrazić o co walczyli nasi przodkowie. Można wymieniać, kto wśród bohaterów 123 lat, kiedy nas nie było na mapie był odważny, waleczny i walczył o coś w co trudno było uwierzyć. Tak naprawdę bohaterowie tamtych czasów spowodowali to, że dziś możemy żyć w wolnym, niepodległym i suwerennym kraju. Dziś nie toczy się walka o to, o co toczyła się w tamtych czasach, ale wśród nas dziś są również bohaterowie. Bo dziś to wolność, którą wywalczyli nasi dziadowie trzeba pielęgnować każdego dnia, dbać o nią i swoją postawą pokazywać, że żyjemy w wolnym, niepodległym i suwerennym kraju- mówił Krzysztof Świerk.

Wychowankowie szkoły słowem i piosenką przekazywali historię polskiej drogi do wolności. Podniosłe pieśni patriotyczne i poezja doskonale podkreślały wagę wydarzeń, które rozegrały się na polskich ziemiach ponad sto lat temu.
Powiat Turecki rozpoczyna inwestycję drogową z wyk...
Noc pod znakiem płonących aut. Strażacy gasili pod...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 18 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.