Polsko-Czeska wymiana edukacyjna i kulturalna podsumowana

ZST Turek

Przez tydzień szóstka wyjątkowo sympatycznych nauczycieli z Czech poznawała funkcjonowanie Zespołu Szkół Technicznych w Turku, nasze zwyczaje, potrawy i wiele innych. Wizyta zakończyła się uroczystym podsumowaniem oraz wręczeniem certyfikatów i pamiątek.

Szóstka nauczycieli przyjechała do Turku z Ostravy, gdzie mieści się szkoła techniczna. Właśnie tam mają oni przyjemność pracować, a doświadczeniem podzielili się z pedagogami Zespołu Szkół Technicznych w Turku.
- Szkoła jest bardzo piękna. Bardzo nam się tutaj wszystko podobało. Wszyscy z dużą wiedzą. Sale doskonale wyposażone. Studenci bardzo mili i życzliwi. Czas mijał nam bardzo szybko- mówili nauczyciele z Czech.

Podczas wizyty goście mieli okazję nie tylko poznać uczniów ze sportowej oraz artystycznej strony, ale również zobaczyli jak prowadzone są zajęcia informatyczne, mechatroniczne, a także językowe. Nauczyciele z Czech brali także udział w zajęciach łączących nauki ścisłe takie, jak fizyka, teleinformatyka. Również goście przedstawili swoje metody nauczania oraz podzielili się doświadczeniem i wiedzą. Czesi zobaczyli jak funkcjonuje firma Sun Garden i Ambro.

Rzecz jasna nie obyło się bez odpoczynku i przyjemności. Wizyta w Trójmieście, Termy Uniejów czy też Turkowskie muzeum z całą pewnością umiliły gościom czas.

Na zakończenie miały miejsce polsko- czeskie zmagania kulinarne, które odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Smakołyki, które przygotowano były wyjątkowe. Skosztować można było pierogów z pieczarkami i z jajkiem, pierogów ze szpinakiem i serem żółtym, kaszą gryczaną i twarogiem. Ogromne uznanie zdobył smażony ser przygotowany według czeskiej receptury.

W ostatni dzień pobytu dyrektor placówki Wioletta Adamiak oraz starosta turecki Dariusz Kałużny podziękowali gościom za efektywny i miło spędzony czas przekazując certyfikaty i upominki. W spotkaniu udział wziął również kierownik kształcenia praktycznego Daniel Kusz, który od samego początku koordynuje to oraz pozostałe przedsięwzięcia w ramach Erasmus +. Należy nadmienić, że już teraz planowana jest wizyta nauczycieli z Zespołu Szkól Technicznych w Ostravie w ramach job shadowing.
 

 

Dzień Kobiet w Przystani. Dwudniowe święto dla dus...
Wielkopolski finał Olimpiady Młodych Producentów R...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.