Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Polsko-ukraińska integracja w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich

Kaczki Średnie

Z myślą o młodzieży, która zmuszona była opuścić swoje domy na Ukrainie i naukę kontynuować w Polsce w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich utworzono specjalny oddział przygotowawczy. W piątek, 29 kwietnia w spokojnej i swobodnej atmosferze młodzież z Polski i Ukrainy miała okazję bliżej się poznać.

Eliasz, Waleria, Veronica, Artem, Ola, Zhenya, Anastia, Egor i Alona rozpoczęli naukę w oddziale przygotowawczym utworzonym w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Pochodzą z różnych miast, które podczas spotkania mieli okazję zaprezentować nie tylko swoim rówieśnikom z Polski, ale też zaproszonym gościom - ministrowi Ryszardowi Bartosikowi, wielkopolskiej kurator oświaty Aleksandrze Kuź i staroście Dariuszowi Kałużnemu.

Młodzież ucząca się na co dzień w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich bardzo ciepło przyjęła swoich rówieśników z Ukrainy, włączając ich do szkolnej społeczności. Podczas piątkowego spotkania wszyscy mieli okazję spróbować przygotowanych specjalnie na tę okazję potraw, które są nieodłącznym elementem kultury ukraińskiej. Nowi uczniowie zaprezentowali też swoje talenty. Zaproszeni goście wysłuchali recytacji wiersza Tarasa Szewczenki oraz pokaz tańca.

Rozwój, potencjał, przyszłość, czyli prezentacja z...
Inwestujemy w oświatę! Sala sportowa przy liceum p...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - rolnik w poniedziałek, 16 maja 2022 16:04

Opał po 3k, nawozy ponad 6k, a nasz tzw. wiceminister rolnictwa się lansuje:-(((( Może zatrudni osobistego fotografa na stałe?

Opał po 3k, nawozy ponad 6k, a nasz tzw. wiceminister rolnictwa się lansuje:-(((( Może zatrudni osobistego fotografa na stałe?
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.