Powiatowa Sesja Ekologiczna dla młodzieży

Sesja Ekologiczna

Uczniowie szkół średnich z powiatu tureckiego po raz kolejny spotkali podczas Powiatowej Sesji Ekologicznej, zorganizowanej przez ZSR CKP w Kaczkach Średnich w leśnictwie Czarny Las. Była to okazja do spotkania z naturą i poznania ciekawostek dotyczących najbliższej okolicy.

Celem spotkań organizowanych w ramach cyklu sesji ekologicznych jest szerzenie wiedzy na temat walorów przyrodniczych naszego regionu. Młodzież ma okazję poznać ciekawe miejsca związane z naturą połączone z historią i legendami dotyczącymi tzw. małej ojczyzny. Dodatkowo pod koniec roku szkolnego jest to także moment wytchnienia, a po zdalnym nauczaniu także miły czas bezpośredniego spotkania wśród przyrody.

Leśniczy Paweł Ficner opowiadał młodzież o gospodarce leśnej Czarnego Lasu. Można było poznać ciekawostki na temat stanu drzewostanu tamtego rejonu, poszycia leśnego, a także zwierzyny. Po długim czasie nauki przed komputerami odcięcie od elektroniki okazało się strzałem w dziesiątkę.Dobra: Wielopokoleniowy rajd na powitanie lata
Branża TSL w praktyce

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 16 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.