Powiatowy Międzyszkolny Konkurs "Młody Manager na start"

ZST Turek

W dniu 7 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Turku już po raz trzynasty odbył się Powiatowy Turniej Szkół pod hasłem "Młody manager na start". Otwarcia turnieju dokonał starosta powiatu tureckiego Pan Dariusz Kałużny.

W turnieju, który miał charakter rozgrywek grupowych wzięły udział szkoły podstawowe z terenu powiatu tureckiego: Szkoła Podstawowa nr 1 z Turku, Zespół Szkół w Przykonie, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Grzymiszewie.

Uczniowie wykazali się wiedzą ekonomiczną oraz kreowali pomysły na własny biznes.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej, a także zainteresowanie młodzieży zjawiskami i procesami społecznymi oraz ekonomicznymi. Jednym z głównych zamierzeń konkursu jest również pobudzanie przedsiębiorczości i aktywności biznesowej, a także promocja aktywnego kształtowania przyszłości oraz upowszechnienie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Uczniowie ze szkół podstawowych z Przykony, Grzymiszewa, Tuliszkowa oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku zmagali się z zadaniami z zakresu mikroekonomii, zarządzania i marketingu, finansów, a także rynku i przedsiębiorczości. Uczniowie pracowali w losowo wybranych trzyosobowych zespołach. Podczas rozgrywek uczniowie wykazali się wiedzą o biznesie oraz umiejętnościami przedsiębiorczego myślenia. Uczestnicy zmagali się ponadto z koniecznością opracowania reklamy dla nowo powstałej firmy. Jednym z zadań turnieju było skuteczne przekazanie informacji w formie niewerbalnej z wykorzystaniem mimiki oraz rysunku. Jedno z pytań dotyczyło wskazania pozytywnych aspektów prowadzenia własnej firmy. Uczestnicy turnieju nie mieli problemów z udzieleniem odpowiedzi - wymieniali bardzo wiele powodów, dla których korzystne jest prowadzenie działalności gospodarczej na własny rachunek, choć wymaga to dużego zaangażowania i ciężkiej pracy. Na początku ważny jest pomysł na biznes, ale liczy się także gruntowna wiedza i oczywiście sporo szczęścia, którego życzymy przyszłym i obecnym przedsiębiorcom. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju i gratulujemy efektywnej i twórczej pracy.

Wyniki rozgrywek turniejowych:
I miejsce zdobyła drużyna I w składzie:
1. Krzysztof Janicki – SP w Tuliszkowie
2. Estera Krzemionka – ZSP w Grzymiszewie

3. Miłosz Wojtczak – SP w Przykonie
II miejsce zdobyła drużyna IV w składzie:
1. Marcin Gajor – SP w Tuliszkowie
2. Paweł Marczyński – ZS w Przykonie
3. Maja Walas – SP nr 1 w Turku

III miejsce zdobyła drużyna III w składzie:
1. Weronika Przybyła – ZS w Tuliszkowie
2. Amelia Sobczyk – SP nr 1 w Turku
3. Martyna Paruszewska – ZSP w Grzymiszewie

IV miejsce zdobyła drużyna II w składzie:
1. Adrian Górka – ZS w Przykonie
2. Hubert Rabiega – SP nr 1 w Turku
3. Konstancja Giersz – ZSP w Grzymiszewie

W tym roku cenne nagrody dla uczestników ufundowali:
Starostwo Powiatowe w Turku,
Mleczarnia Turek,
EK Elektrokabel Karolak i synowie Sp. J.,
Piekarstwo - Krzysztof Ogrodowczyk.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów ekonomicznych i logistycznych Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów za wsparcie finansowe organizowanego turnieju.

Rozliczenie 1:1 i nawet 12 500 zł dotacji na fotow...
System alarmowy dla firm - ochrona przed włamaniam...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 28 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.