Prawdziwi mali patrioci w Przedszkolu Samorządowym nr 5

Przedszkole Samorządowe nr 5 w Turku

O tym, jak ważna jest nasza Ojczyzna wiedzą doskonale dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Turku. W dniach od 5 do 9 listopada maluchy wzięły udział w zajęciach dotyczących obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przez cały tydzień dzieci uczyły się czym jest suwerenność, jak ważna jest wolność i dlaczego powinny szanować swój kraj. Maluchy nabyły wiedzę dotyczącą symboli narodowych i tego, jak je identyfikować. Panie opowiedziały o polskich patriotach w tym Józefie Piłsudskim oraz Józefie Wybickim, który jest autorem „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dzieci rozwijały swoje zainteresowania muzyczne ucząc się tradycyjnych pieśni i tańców. Poznały one Poloneza, Krakowiaka i Kujawiaka. Nauczyły się również Hymnu Rota oraz utworu Trzeci Maj.
Panie zainteresowały maluchy historią wielkich Polaków w tym Jana Pawła II czy Mikołaja Kopernika.

Zwieńczeniem tygodnia była uroczysta akademia z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pięknie ubrane dzieci oraz perfekcyjnie przygotowany przez Aleksandrę Zubrzycką i Dorotę Rusek program artystyczny sprawił, że święto wszyscy zapamiętają jeszcze długo.
 
Gm.Turek: Patriotyzm, symbolika i pamięć w Zespole...
Władysławów: Krwią i blizną - patriotyczna wystawa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 18 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.