Promocja czytelnictwa w Przedszkolu Krasnala Hałabały

Przedszkole

W piątek, 29 lipca w Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Turku odbyła się impreza promująca czytelnictwo wśród najmłodszych. Po autorskim spotkaniu z panem Jarosławem Klonowskim i zapoznaniu z zawodem pisarza przyszedł czas na przybliżenie wszystkim literatury będącej klasyką utworów dla dzieci. Wybór autora nie był trudny gdyż patronem placówki jest Krasnal Hałabała postać stworzona przez Lucynę Krzemieniecką.

Zebranych w sali najmłodszych powitał sam Hałabała, który zaprosił wszystkich w daleką podróż. Dzieci poznały niezwykłe przygody sympatycznego krasnala oraz utwory których jest bohaterem. Podczas spotkania rozstrzygnięto międzyprzedszkolny konkurs plastyczny. Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 4, 5 i 8 po zapoznaniu się z utworem „O słowiku, o gniewie i o kalinowym krzewie” wykonały prace tematycznie związane z treścią opowiadania. Spośród wielu przepięknych ilustracji nagrodzono rysunki Zosi, Dagmary z Przedszkola Nr 8 oraz Olgi z Przedszkola Nr 5. Wyróżnienie otrzymały natomiast Kornelia z Przedszkola Nr 4, Lucja z Przedszkola Nr 5 i Gabriela z Przedszkola Nr 8. Laureatki konkursu za przepiękne wykonanie prac otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki zachęcające do bliższego poznania utworów literatury dziecięcej.

Na zakończenie spotkania Krasnal Hałabała przypomniał zebranym, co jest jego ulubionym przysmakiem, a następnie zaprosił wszystkich na smaczny poczęstunek.

Piątkowe przedpołudnie w Przedszkolu Nr 8 miało na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych zachęcając tym samym rodziców do czytania dzieciom od najmłodszych lat. Połączone ono zostało ze spotkaniem adaptacyjnym dla najmłodszych, którzy od września rozpoczną wielką przygodę z przedszkolem.
Wręczenie awansów na wyższe stanowiska służbowe w ...
Brudzew: Magiczny i pełen wrażliwości koncert „Od ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 07 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.