Przychodzi moment, aby zmierzyć się ze światem. Maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego w Turku pożegnali szkolne mury

I LO

W piątek, 29 kwietnia, na kilka dni przed maturami absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Turku odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Po raz kolejny udowodnili, że progi ogólniaka opuszcza zdolna i ambitna młodzież. Świadczy o tym choćby ilość nagrodzonych za dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz działania na rzecz szkoły.

Zmierzyć się z marzeniami

W zakończeniu roku uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście, wśród których znalazł się Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, reprezentujący również Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, a także zastępca wielkopolskiego kuratora oświaty - Aleksandra Kuź. Przybyłych na uroczystość przywitała dyrektor szkoły Danuta Szczepanik, która nie szczędziła ciepłych słów w kierunku absolwentów.

- Moment jest szczególny, mamy mnóstwo nagród i mnóstwo ciepłych słów się w tej auli rozlegnie - mówiła dyrektor Danuta Szczepanik, zwracając się do tegorocznych abiturientów, nie tylko z Liceum Ogólnokształcącego, ale też z pozostałych szkół średnich z terenu powiatu tureckiego, którzy również obecni byli na uroczystości.

O tym, jak ważne wydarzenia stoją przed młodymi ludźmi wspomniał również Ryszard Bartosik.

- Droga młodzieży, chciałbym wam podziękować za trud pracy, jaki włożyliście w ostatnim czasie. Za chwilę przed wami najważniejszy egzamin. Nie byłoby to możliwe bez tych, którzy was prowadzą po ścieżkach edukacyjnych - dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy. Pamiętajcie, że wszystko co robicie, winniście robić dla siebie, wykorzystywać swoje talenty i to, co udało wam się uzyskać w szkole. Bez względu na to, gdzie będziecie budować swoją przyszłość, pamiętajcie o naszej ojczyźnie. To ważne, szczególnie w tych trudnych czasach, w których przyszło nam żyć - mówił minister Ryszard Bartosik.

Przed maturzystami najważniejsze egzaminy w ich życiu, jednak nie brakuje osób, które wierzą w powodzenie wszystkich planów, jakie przed sobą mają młodzi ludzie.

- Jestem głęboko przekonany, że dojrzeliście już aby zmierzyć się ze światem, ze swoimi marzeniami. Że dostaniecie się na wymarzone studia, że będziecie wykonywać wymarzone zawody - podkreślał starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny.

Gratulacje i słowa wsparcia skierowali do młodzieży również Marek Zieliński, przewodniczący rady rodziców oraz przewodniczący samorządu uczniowskiego - Mikołaj Zieliński.

Deszcz nagród dla prymusów

Na absolwentów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wykazywali się podczas konkursów przedmiotowych oraz zawodów sportowych, sięgając po najwyższe nagrody czekało wiele nagród.

- Z dumą patrzę na wyniki, które osiągają uczniowie naszych szkół, pomimo przeciwności, które znamy i których doświadczaliśmy. Wysokie wyniki osiągają często szkoły, które nie znajdują się w wielkich metropoliach - takie szkoły jak wasze - Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Technicznych w Turku, Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich - mówiła wicekurator oświaty w Poznaniu, Aleksandra Kuź, przekazując w imieniu ministra Czarnka „Laur niepodległości”, a dyrektorom szkół wręczając dyplomy uznania przekazane przez Ministra Edukacji i Nauki. Specjale nagrody przewidziano także dla uczniów, którzy byli laureatami konkursów i finalistami olimpiad przedmiotowych.

Nagrody ufundowane przez Ministra Edukacji i Nauki otrzymali Aleksandra Putiatycka, Bartosz Kurpik i Jakub Spławski. Nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczono Patrykowi Jesiołowskiemu, Kindze Sowińskiej i Gabrieli Bocian. Starosta turecki wyróżnił natomiast Jakuba Spławskiego, Jakuba Lobę, Kacpra Kuśmirka, Radosława Brzóskę, Julię Jasnowską, Zuzannę Szczesiak oraz Julię Kotarską.

Inwestujemy w oświatę! Sala sportowa przy liceum p...
„Marzenia się nie spełniają, marzenia należy spełn...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - CYRYL w sobota, 30 kwietnia 2022 08:25

Poseł tylko lansuje się. Nie powinien nawet wchodzić w mury szkoły. Dwa dni temu głosował przeciwko nauczycielom. Żenada

Poseł tylko lansuje się. Nie powinien nawet wchodzić w mury szkoły. Dwa dni temu głosował przeciwko nauczycielom. Żenada
Gość - CYRYL w piątek, 29 kwietnia 2022 17:53

Piękne słowa Bartosika !!!!!!!!!. Ale wczoraj głosował przeciwko nauczycielom. Nic dodać nic ująć.

Piękne słowa Bartosika !!!!!!!!!. Ale wczoraj głosował przeciwko nauczycielom. Nic dodać nic ująć.
Gość - Gosc w piątek, 29 kwietnia 2022 15:52

O ile mi wiadomo to Bartosik jest wiceminstrem. . Chyba, że się dziś coś zmieniło

O ile mi wiadomo to Bartosik jest wiceminstrem. :D. Chyba, że się dziś coś zmieniło;)
Gość
wtorek, 05 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.