Przykona: Dzień Misia w przedszkolu

Dzień Misia

25 listopada społeczność przedszkola obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień został ustanowiony w 2002r., w setną rocznicę powstania popularnej maskotki.

Miś to najlepszy przyjaciel dzieci, to „ktoś’’ bardzo bliski, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku.

W poniedziałkowy poranek wszystkie dzieci z naszego przedszkola pamiętały o urodzinach misia i przyniosły go do przedszkola. Każdy był piękny i wyjątkowy. Podczas zajęć dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, opisywały jego wygląd oraz porównywały z innymi misiami. Tuż po śniadaniu przedszkolaki zebrały się w grupie II, gdzie obejrzały krótką inscenizację pt. „Opowieść o misiu i znakach drogowych’. Tym razem w rolę aktorów wcieliły się dzieci z grupy II i III oraz nauczycielki przedszkola. Wszyscy aktorzy wykazali się niezwykłym talentem scenicznym. Ten dzień był okazją nie tylko do wspólnej zabawy z misiami, ale też do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel – Miś’’.

Wśród laureatów znaleźli się: Aleksander Kończak , Jan Tybura , Amelia Łuczak , Filip Michalak , Alicja Pilecka , Antoni Rozalski , Wojciech Antoniak , Wiktor Graczyk , Oliwia Szulc, Michał Kiduń, Helena Majtka, Nikola Marek, Aleksandra Szymańska, Oliwia Fret, Patryk Zawada, Hanna Antoniak, Agnieszka Górska i Igor Cieciura. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Po uroczystym wręczeniu nagród, przyszedł czas na wesołą zabawę przy piosence „Pluszowy miś” podczas której każdy przedszkolak tańczył ze swoim ulubionym misiem. Na zakończenie dzieci wzięły udział w różnych zabawach ruchowych, układały puzzle z najsłynniejszym misiem, wspólnie śpiewały misiowe piosenki.

Cieszymy się, że mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija i co roku każdy z uśmiechem uczestniczy w tym miłym dniu.

Ewelina Jurkiewicz, Jolanta Frątczak, Edyta Kuźnicka, Janina Zasiadczyk, Ewa Ćwiek, Anna Gościniak, Agnieszka Łysiak, Mariola Górka, Magdalena Michalak (Przedszkole w Przykonie)

przykona.edu.pl
facebook.com/szkola.przykona
Czy to koniec Krzysztofa Świerka w Kaczkach Średni...
Przykona: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 23 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.