Przykona: Pasowanie na przedszkolaka

Przedszkole Przykona

Dnia 21 listopada 2019 roku najmłodsza grupa przedszkolna wzięła udział w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Wydarzenie to jest zwieńczeniem procesu adaptacji dzieci do przedszkola i ma na celu przede wszystkim wzmocnienie więzi emocjonalnej dzieci z rodzicami oraz nauczycielami.

Zgromadzeni tego dnia rodzice trzylatków mogli podziwiać zaprezentowane przez dzieci umiejętności. Ubrane w odświętne stroje dzieci śpiewały wspólnie piosenki, tańczyły, a także recytowały wiersz. Maluchy były pogodne, radosne a co najważniejsze dumne, że zostaną prawdziwymi przedszkolakami. Po występach nastąpiła część oficjalna, mianowicie złożenie przez trzylatków uroczystej przysięgi. Następnie Pani dyrektor, Katarzyna Brzychcy za pomocą „magicznego ołówka” dokonała aktu pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Również Rada Rodziców wręczyła dzieciom prezenty w postaci kubków imiennych i słodyczy. Kolejnym punktem uroczystości był odcisk paluszka każdego przedszkolaka w kronice przedszkolnej.

Dalszą częścią programu była przysięga złożona przez rodziców dzieci. Powtarzając jej słowa rodzice zobowiązali się: doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze, przytulać je często oraz cieszyć się każdą chwilą spędzoną z córką, synem. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek i wspólna zabawa dzieci z rodzicami.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka na stałe wpisana została w kalendarz imprez naszego przedszkola. Pozwala ona na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości oraz stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych przez dzieci w przedszkolu.

Janina Zasiadczyk, Jolanta Frątczak, Anna Gościniak, Przedszkole w Przykonie

My maluchy przyrzekamy:
być od dziś przedszkolakami…

przykona.edu.pl
facebook.com/szkola.przykona

Zimowe utrzymanie dróg
Gra na czas, czyli skąd ten pośpiech w wyłanianiu ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.