Przykona: Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej

Ślubowanie Klas I w Przykonie

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, zwłaszcza ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklasiści mają już za sobą dwa pierwsze, ekscytujące miesiące nauki. Poznali swoich wychowawców, nauczycieli i kolegów, prawa i obowiązkami ucznia, oraz zasady panujące w szkole, co sprawia, że czują się w niej jak w domu.

Mimo stresu związanego z publicznym występem, świetnie sobie poradzili na scenie, bezbłędnie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali piosenki. Wykazali się wiedzą i zręcznością oraz znajomością symboli narodowych, które, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, z dumą prezentowali na piersi. Swoją postawą udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Obiecali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, prawymi Polakami i godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu przyrzeczenia, pan dyrektor dokonał aktu pasowania, który symbolizuje oficjalne przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przykonie.

To wyjątkowe wydarzenie uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Przykona p. Mirosław Broniszewski, Proboszcz Parafii Psary - ksiądz Grzegorz Ograbisz, Rodzice z przewodniczącą Rady Rodziców p. Joanną Jamruszką na czele, Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną i upominki od zaproszonych gości. Ten miły i pełen niezapomnianych wrażeń dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Żołnierz 125 blp w Lesznie na ringu
Akcja Znicz 2018 - zmiany w organizacji ruchu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 18 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.