Przykona: Sukces uczniów w X Wojewódzkim Konkursie Historycznym "Marszałek Józef Piłsudski"

Przykona

W związku z obchodzonymi w okresie II RP, 19 marca Imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego Wielkopolski Związek Oficerów Rezerwy RP im Marszałka J. Piłsudskiego we współpracy z poznańską Szkołą Podstawowa nr 18 zorganizował jubileuszową, dziesiąta rocznicę Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”.

Konkurs ten został objęty patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, Ministra Edukacji i Nauki oraz wsparciem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i wpisany na listę konkursów tematycznych (co skutkuje uzyskaniem dodatkowych 2 punktów uwzględnianych w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych).

W tej edycji konkursu udział wzięło 82 drużyny, które reprezentowały 54 szkoły z całej Wielkopolski.
Szkoła Podstawowa w Przykonie zgłosiła dwa zespoły uczniów: Sebastian Rykała i Paweł Marczyński oraz Miłosz Wojtczak i Cezary Bober.

Zespoły rywalizowały w dwóch turach spotkań i testów zdalnych. Po pierwszej turze okazało się, że Miłosz Wojtczak i Cezary Bober uzyskali najwyższy wynik w Wielkopolsce. Gorzej nieco poszło w drugiej turze. Uczniowie wprawdzie uzyskali nieco niższy wynik ale punktów wystarczyło do uzyskanie tytułu laureata tego konkursu. Automatycznie zdobyli oni wpis na świadectwie i dodatkowo 2 punkty w rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Finalistami konkursu zostali: Sebastian Rykała i Paweł Marczyński.

Natomiast laureaci konkursu, zdobywcy dyplomów, wpisu na świadectwie i punktów do rekrutacji to Miłosz Wojtczak i Cezary Bober.

Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Przykonie p. Zbigniew Górka.

Tuliszków: Kolejny pirat drogowy stracił prawo jaz...
Tuliszków: Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.