Przykona: Święto nauki, sportu i sztuki, czyli uroczystość wręczenia stypendiów

Przykona

W piątek, 18 marca, w Zespole Szkół w Przykonie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów za I okres roku szkolnego 2021/22.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Przykonie, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie stypendiów wyróżniającym się uczniom.

Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć fascynującą wystawę prezentującą prace plastyczne uczniów Zespołu Szkół w Przykonie, wykonane nie tylko na lekcjach plastyki, ale także podczas zajęć koła plastycznego. Wystawę prac plastycznych przygotowała A. Sadłowska.

W holu szkoły zaprezentowano również zdjęcia promujące projekt „Komptentni.pl. Kompleksowy program wsparcia uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Przykonie” finansowany ze środków Unii Europejskiej. Projekt realizowany jest od marca 2021 roku. W ramach projektu prowadzone są zajęcia pozalekcyjne rozwijające kompetencje kluczowe i językowe oraz zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ze środków unijnych doposażono także pracownie przedmiotowe, stworzono pracownię integracji sensorycznej, sfinansowano wyjazdy edukacyjne dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli. Tablicę promującą projekt przygotowała A. Łysiak.
Podczas uroczystości uczniowie uczęszczający na zajęcia pozalekcyjne zaprezentowali interesujący program artystyczny.

Część artystyczną rozpoczęły Łucja Kujawińska z klasy IIIa oraz Kinga Zagłoba z klasy IVb, które zaśpiewały „Dziecięcą piosenkę o pokoju”. Wybór tego utworu nie był przypadkowy. Nasi sąsiedzi od ponad trzech tygodni walczą z agresją rosyjską, za naszą wschodnią granicą giną nie tylko żołnierze, ale i zwykli ludzie. Tysiące obywateli Ukrainy szuka ucieczki przed wojną w Polsce i innych krajach europejskich. Wszyscy Polacy, także władze i mieszkańcy naszej gminy oraz cała społeczność szkolna, starają się pomoc uchodźcom przekraczającym polską granicę. Jednocześnie z całej Polski, z całej Europy i z całego świata płyną apele i modlitwy o pokój. Piosenka, którą wykonały Łucja i Kinga, to głos wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Przykonie, którzy dołączają się do wołania o pokój na świecie.

Następnie na szkolnej scenie wystąpili Dawid Górka z klasy Vb i Sebastian Górka z klasy IIIb. Chłopcy zagrali hymn Unii Europejskiej, czyli „Odę do radości”. Kolejnym punktem programu była piosenka „You are the reason” w wykonaniu uczennic – Hani Kujawińskiej z klasy VIIb oraz Julii Wieliczko z klasy VIIIc. Po prezentacjach muzycznych uczennice z klasy Vb (Iga Robaszek, Natalia Jaśkiewicz, Sandra Michalak, Martyna Potasińska, Julia Rykała, Zuzanna Bamberska, Magdalena Korzepa oraz Hanna Jaros) uczęszczające na kółko języka niemieckiego prowadzone w ramach projektu „Kompetentni.pl” przedstawiły niemiecką wersję Czerwonego Kapturka. Po przedstawieniu kwintet instrumentów dętych w składzie: Mateusz Mintus z klasy VI, Franek Antczak z VIIa, Miłosz Wojtczaka z VIIIa, Tobiasz Kwietniewski z VIIIb, pan Janusz Kujawa wykonał utwór „Just dance”. W finale Zosia Kujawa i Helenka Majtka z klasy Ia a także wszyscy występujący brawurowo zaśpiewali piosenkę „Góry do góry”.
Wszystkie prezentacje odznaczały się wysokim poziomem artystycznym. Na szkolnej scenie uczniowie pokazali nie tylko swój talent, ale także zaangażowanie, pasję i pracowitość.

Program artystyczny przygotowali A. Majtka i J. Kujawa.

Podczas uroczystości wręczono również nagrody Łucji Kujawińskiej i Hani Kujawińskiej. Dziewczęta zajęły wysokie miejsca w Konkursie Wielkopolskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Joanna Woźniak-Skopińska, dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie, a także zaproszeni goście serdecznie pogratulowali wszystkim stypendystom, życząc im dalszych sukcesów. Docenili też wysoki poziom artystycznych zaprezentowanego programu. Podkreślili, że edukacja młodego pokolenia to najlepsza inwestycja w przyszłość.

Kawęczyn: Obraz parafialnego duchowieństwa w unika...
Od poniedziałku koniec maseczek i kwarantanny. Czy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.