Ranking Perspektywy 2022: Ogromny postęp turkowskiego liceum, technikum z brązową odznaką

I LO Turek

Kolejny raz raz Liceum Ogólnokształcące w Turku otrzymało srebrną tarczę w rankingu najlepszych szkół średnich Perspektywy 2022. Brązową odznakę otrzymał Zespół Szkół Technicznych w Turku, który po kilku latach nieobecności, powrócił do zestawienia.

-Ranking ogłoszony został już po raz 24. Nasze liceum w Polsce zajęło 373. pozycję oraz 29. w Wielkopolsce uzyskując tytuł Srebrnej Szkoły. Dla porównania w ubiegłym roku w Wielkopolsce byliśmy na 41 miejscu, a w Polsce na 469. Cieszymy się z naszego wspólnego sukcesu. Gratuluję nauczycielom i uczniom. Mimo trudności w tym roku szkoła odniosła sukces, co jest powodem do dumy. Jesteśmy wśród najlepszych. Dziękują uczniom, nauczycielom, rodzicom, partnerom szkoły. Mimo trudności jest to nasz najlepszy wynik - komentuje sukces szkoły dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Turku Danuta Szczepanik.

W ostatnich kilku latach poza rankingiem znajdowało się turkowskie technikum, w tym roku odniosło duży sukces. Rok 2022 przyniósł zmianę i szkoła uplasowała się na 400. pozycji, co daje jej brązową tarczę.

- W województwie zajęliśmy 30 miejsce. To aż o 33 „oczka” wyżej. W rankingu ogólnopolskim nigdy nie zajęliśmy żadnego miejsca, a teraz mamy brązową tarcze. Jestem szczęśliwa, że nawet w czasie nauczania zdalnego pracowaliśmy bardzo dobrze. Gratulacje dla wszystkich, że tak poważnie podeszli do tematu w czasie tak trudnych dni – mówiła dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku Wioletta Adamiak.
 
Na liście najlepszych techników zabrakło natomiast Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Zgodnie z postanowieniem kapituły rankingu, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników brano pod uwagę cztery zmienne: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Paczka pod specjalnym nadzorem. Dlaczego warto wyb...
Przykona: Nocny pożar samochodów dostawczych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.