Ranking „Perspektywy 2024”. Brązowe tarcze dla liceum i technikum w Turku

Ranking Perspektywy

Turkowskie Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Technicznych zdobyły Brązowe Tarcze w tegorocznej edycji rankingu „Perspektywy”. Szkoły zanotowały spadek w porównaniu do ubiegłego roku.

W ubiegłym roku technikum znalazło się na 179 miejscu, a dwa lata wcześniej - na 400. Należy nadmienić, że wcześniej - w roku 2021 i 2020 znajdowało się poza zestawieniem. Rok 2024 przyniósł 454 pozycję w ogólnopolskim zestawieniu i 48. w województwie. Na liście najlepszych techników zabrakło natomiast Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Spadek zanotowało również I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku. W ubiegłym roku szkoła miała 517 pozycję. Teraz musi zadowolić się miejscem 558 miejscem w kraju i 51. w Wielkopolsce.

Wyniki tegorocznego rankingu dają obu szkołom Brązową Tarczę.

Zgodnie z postanowieniem kapituły rankingu, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników brano pod uwagę cztery zmienne: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Przedwyborcze billboardy w Turku. Kandydatów jeszc...
Malanów: Halowa Liga Piłki Nożnej 2024 - zapisy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.