Samorząd Uczniowski z SP1 wygrywa gadżety rowerowe!

SP 1

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w konkursie ogłoszonym na platformie Librus pt.: „Razem działamy, czysto oddychamy” i zajęli III miejsce wygrywając gadżety rowerowe. Konkurs trwał między 16 września, a 26 października.

Głównym celem konkursu było zaangażowanie jak największej liczby osób do działań na rzecz czystego powietrza. W ramach konkursu nasza szkoła wzięła udział w wielu akcjach, a wśród nich: Dzień bez Samochodu, Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci, Sprzątamy dla Polski czy #SadziMy. Oprócz tego zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową, przeprowadziliśmy „zieloną” lekcję, na której uczyliśmy się jak pielęgnować i przesadzać rośliny doniczkowe, z okazji DEN nauczyciele otrzymali cebulki kwiatów - niespodzianek, tworzyliśmy „zielone płuca” szkoły oraz rozwijaliśmy strefę relaksu przy szkolnej bibliotece.
 
W konkursie wzięło udział 195 szkół. Jak piszą organizatorzy „Liczba zgłoszeń przerosła oczekiwania komisji konkursowej. Uczniowie wraz z opiekunami wykazali się ogromną pomysłowością, kreatywnością, zapałem do działania, ogromną sztuką pracy zespołowej, a przede wszystkim pokazali jak ważne dla nich jest dbanie o czysty oddech.”

Samorząd Uczniowski turkowskiej „jedynki” dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom w zaangażowanie się w akcję i zachęca do udziału w kolejnych akcjach.
 

 

Uroczysta zbiórka w KP PSP Turek
Wyjątkowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Sam...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.