Smaczne i perfekcyjne „małe dzieła sztuki” na Walentynki w ZST

Warsztaty Walentynkowe w ZST

Smaczne, gustowne oraz wykwintne „małe dzieła sztuki” podziwiać i skosztować mieli okazję goście podczas wydarzenia zorganizowanego w czwartek, 14 lutego w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Dla uczniów Walentynki były w tym roku wyjątkowe. Mieli oni bowiem okazję wykazać się przed szefem kuchni Hotelu Uniejów oraz pochwalić nową pracownią gastronomiczną.

Usługi gastronomiczne na rynku lokalnym wciąż się rozwijają. Doskonale wiedza o tym nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Zgodnie z trendami i rzecz jasna smakiem kształcą młodych ludzi. Aby młodzież mogła się realizować, zdobywać wiedzę praktyczną i teoretyczną na terenie zarówno szkoły, jak i poza nią organizowanych jest wiele przedsięwzięć.

Wczorajszy dzień był szczególny nie tylko ze względu na to, że goście mieli okazję zobaczyć nową pracownię, ale również dlatego, że przy okazji Walentynek zorganizowane zostały warsztaty kulinarne. Uczniowie kształcący się w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Kucharz mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności przygotowania deserów pod okiem szefa kuchni Hotelu Uniejów- Mateusza Mika.

Wychowankowie placówki swoja wiedzę będą zgłębiać w nowej pracowni, która zaopatrzona jest w niezbędny sprzęt. Z całą pewnością umożliwi on sporządzanie potraw i napojów na wysokim poziomie. Dodatkowym wyposażeniem jest zastawa oraz bielizna stołowa.

Efekty pracy podziwiali nauczyciele szkoły w tym dyrektor Wioletta Adamiak oraz wicedyrektorzy Ewa Górska i Andrzej Rossa. W Zespole Szkół Technicznych zagościł również starosta turecki Dariusz Kałużny. Szczególnym uznaniem cieszył się piękny tort przygotowany przez Ilonę Wieczorek. Rzecz jasna przedsięwzięcia nie udałoby się zrealizować gdyby nie umiejętności uczniów oraz inicjatorek – Marzeny Maćkow, Wisławy Woźnickiej, Karoliny Łajdeckiej oraz Ilony Wieczorek.
 
Brudzew: Pożar budynku gospodarczego w Dąbrowie
Zanim będą parkomaty...czyli parkingowa samowolka

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 29 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.