Smakołyki po niemiecku, czyli Masterchef w Zespole Szkół Technicznych w Turku

ZST Turek

Gulasz po niemiecku, aksamitna zupa, pyszne słodkości i wiele innych zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku podczas międzyszkolnego Konkursu „Masterchef po niemiecku”. W tym roku gościem specjalnym był szef kuchni Dmitry Mokrenstosov.

Międzyszkolny konkurs kulinarny na stałe wpisał się w karty kalendarza Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Zawsze jest pysznie, profesjonalnie i wyjątkowo miło.

Uczniowie tradycyjnie już na samym początku przystąpili do zmagań intelektualnych biorąc udział do rozwiazywaniu testu. Ważna była tu nie tylko znajomość kulinariów, ale również języka niemieckiego.

Uczniowie klas gastronomicznych swoją wiedzę musieli przenieść również na praktykę. W pracowni gastronomicznej na uczestników czekały receptury napisane po niemiecki oraz produkty, z których trzeba było przygotować dania, rzecz jasna wpisujące się w menu kuchni niemieckiej. Wszystkiemu od samego początku przyglądał się doskonały szef kuchni w Uniejowie Dmitry Mokrenstosov.

Komisja konkursowa brała pod uwagę między innymi smak, aromat potrawy, odpowiednią gramaturę czy estetyczny wygląd.

Jak oznajmiono podczas ogłaszania wyników różnice były minimalne, a zwycięzców wybrać było bardzo trudno.

Zespoły biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
 
Konkurs plastyczny "Oszczędzam Energię – Dbam o Śr...
Malanów: Uroczysta „Jesień z Nadzieją”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.