Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Studenci TUTW rozpoczęli kolejny rok akademicki

TUTW Rok Szkolny

Nigdy nie jest późno na naukę. Wiedzą o tym doskonale studenci Turkowskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku, którzy nowy rok szkolny rozpoczęli dzisiaj, tj. 4 października. W tym roku naukę podjęło prawie 180 studentów, którzy nie tylko nabędą wiele wiedzy, ale również rozwiną swoją sprawność fizyczną.

Przybyłych na uroczystość gości przywitał prezes stowarzyszenia TUTW Zdzisław Czapla, który oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny i życzył studentom powodzenia.

-Dobiegły końca wakacje. Czas rozpocząć zajęcia. Czas kontynuować pracę nad własnym rozwojem, nad zdrowiem, nad sobą. Każdy wiek człowieka jest piękny. Każdy człowiek jest piękny. Można usłyszeć, że szkoda, że młodość nie zdarza się po wieku dojrzałym, bo wtedy nie musielibyśmy uczyć się na własnych błędach- mówił Zdzisław Czapla.

Szczere życzenia przekazali również zaproszeni goście, a chwilę później nastąpiło uroczyste ślubowanie, podczas którego przekazano niezbędne indeksy.

Należy nadmienić, że w tym roku studenci będą mieli okazję nie tylko nabywać wiedzę, ale również uczyć się obsługi komputera czy języków obcych. Nie zabraknie zajęć sprawnościowych. W tym roku dobrą kondycję fizyczną chętni będą mogli nabyć dzięki jodze. Oprócz tego wycieczki do teatru, biblioteki, spotkania integracyjne. Z całą pewnością wszyscy studenci będą zadowoleni.

Zwieńczeniem uroczystości był wykład starosty tureckiego Mariusza Seńko dotyczący pt. Foresigth. Obecni w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku mieli okazję usłyszeć, jak powinny wyglądać trendy rozwojowe oraz jak wyglądają prognozowania dotyczące naszego regionu.
 
Gm.Turek: Szybkie auta, kaskaderzy i efekty ogniow...
Władysławów: „Więcej logiki, a mniej polityki”- cz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Rysio w piątek, 05 października 2018 21:57

Więcej polityków jak uczestników. polityczny uniwersytet TS

Więcej polityków jak uczestników. polityczny uniwersytet TS
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.