Stypendia od Sun Garden dla uczniów z Zespołu Szkół Technicznych

ZST Sun Garden

W dniu 5 listopada 2021 r. najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku otrzymali stypendia ufundowane przez współpracujące ze szkołą przedsiębiorstwa. Nagrody te stanowią formę wspierania uczniów oraz ich motywowania do dalszego zawodowego doskonalenia się.

Tegoroczne stypendium firmy SUN GARDEN, będącej wieloletnim fundatorem nagród, otrzymał – z rąk dyrektora firmy p. Witolda Jareckiego – uczeń klasy 4CA Bartosz Kurpik, kształcący się w zawodzie technik mechanik, który uzyskał imponującą średnią ocen – 6.0. W gronie stypendystów znalazł się także Kacper Piąstka kształcący się w zawodzie technik mechatronik (klasa 3BM), który również uzyskał bardzo wysoką średnią ocen – 5.11.

Wzorem ubiegłego roku stypendium ufundowało także przedsiębiorstwo reprezentujące branżę informatyczną – InfoBase. Prezes firmy – p. Waldemar Werbiński wręczył stypendium Miłoszowi Piekarskiemu z klasy 3TI. Uczeń nie tylko uzyskał wysoką średnią ocen – 5.61, ale i wykazał się podczas praktyki zawodowej w ww. firmie niezwykłą sumiennością, pracowitością i elokwencją. W uznaniu wiedzy i umiejętności Miłosza firma postanowiła ufundować stypendium w kwocie dwukrotnie wyższej niż planowano.

Dyrektor ZST – Wioletta Adamiak złożyła gratulacje wyróżnionym oraz podkreśliła, że współpraca szkoły z przedsiębiorstwami wpływa na rozwój lokalnego rynku pracy i jest korzystna zarówno dla szkoły, jak i dla pracodawców. Uczniowi zapewnia nabycie umiejętności praktycznych w rzeczywistym środowisku pracy, a pracodawcy stwarza możliwość zatrudnienia pracownika kompetentnego.

Pani Dyrektor wyraziła nadzieję, że kolejne firmy będą zainteresowane wspieraniem rozwoju zawodowego uczniów ZST.

źródło: ZST Turek


Wszystko o atomie w Zespole Szkół Technicznych w T...
Zaginął Tomasz Krzyżanowski. Jego życie może być z...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.