Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół Powiatu Tureckiego

I LO

Zdobycie dzięki ciężkiej pracy naukowej Stypendium Prezesa Rady to duże wyróżnienie. Przyznaje się je uczniom, którzy spełnili ściśle określone warunki, dotyczące nie tylko bardzo dobrych ocen. Wśród tegorocznych stypendystów nie zabrakło uczniów z powiatu tureckiego.

Aby otrzymać Stypendium Prezesa Rady Ministrów, uczeń musi spełniać przynajmniej jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre. Stypendium takie wynosi 300 zł miesięcznie.

W powiecie tureckim nie zabrakło uczniów, którzy zapracowali na to wyróżnienie. Wśród licealistów stypendystami zostali Tomasz Rajczyk i Patryk Jesiołowski, których wyróżniono za wybitne osiągnięcia w nauce. W piątek, 14 stycznia przedstawiciele samorządu powiatowego ze starostą Dariuszem Kałużnym na czele symbolicznie przekazali uczniom stosowne dyplomy.

Tuż po feriach stypendia wręczone zostaną również uczniom Zespołu Szkół Technicznych w Turku - Bartoszowi Kurpikowi oraz Dominice Olejniczak. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano taże uczniom Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Otrzymali je Dominik Piotr Kaźmierczak i Aleksandra Putiatycka.

By zima była bezpieczna. Ćwiczenia strażaków z PSP...
Malanów: Konkurs plastyczny - Zima nie jest zła

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w piątek, 14 stycznia 2022 16:10

I znowu pisowskie aparatczyki lansują się na ciężkiej pracy dzieciaków, do której nie przyłożyli ręki

I znowu pisowskie aparatczyki lansują się na ciężkiej pracy dzieciaków, do której nie przyłożyli ręki:(
Gość
środa, 25 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.