Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Sukces Aleksandra Jachimowskiego w konkursie historycznym

Aleksander Jachimowski

Miło nam poinformować, że uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Turku Aleksander Jachimowski z klasy zajął III miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”. Opiekunem Olka jest Iwona Rosiak.

Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim.

Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Jego ideą jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym), propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych, aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!

„Dziewczyna z pamiętnika. W poszukiwaniu Rywki z ł...
Gm. Turek: Dzień Sołtysa świętowano w zmodernizowa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.