Sukces JEDYNECZKI

Sukces Jedyneczki

Kolejny sukces w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza. W ramach kontynuacji Ogólnopolskiego projektu prozdrowotnego Fundacji BOŚ "Zdrowo jem, więcej wiem" etap: JESIEŃ, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser- Dudy, zespół klasy 2a pod nazwą JEDYNECZKA, koordynowany przez Grażynę Sujewicz,w kategorii klas II-III zajął II miejsce w kraju.

Jesienny etap obejmował realizację obszernych zagadnień i podjęcia wielu działań prozdrowotnych zarówno w środowisku szkolnym, jak i poza szkołą. Były to między innymi prezentacje, przedstawienia, warsztaty kulinarne, prelekcje dla koleżanek i kolegów oraz multimedialne FORUM ZDROWIA NIE TYLKO DLA RODZICÓW, udostępnione na klasowym blogu NAUKA i ZABAWA. Uczniowie JEDYNECZKI indywidualnie i w zespołach promowali walory zdrowotne warzyw i owoców, tworzyli autorskie reklamy, ulotki, encyklopedię warzyw i owoców. Wiele uwagi w trakcie realizacji projektu poświęcono wodzie. Odbyły się pogadanki, ćwiczenia, gry i zabawy dydaktyczne, ruchowe i twórcze. Dzieci nie tylko zdobywały i utrwalały wiedzę na temat znaczenia wody dla zdrowia, ale także promowały ją w szkole i poza szkołą.

Działania podejmowane przez uczniów podczas realizacji projektu wspierali rodzice, za co serdecznie im dziękujemy. Obecnie uczniowie kl. 2a realizują zimowy etap projektu, którego wyniki poznamy w połowie kwietnia.
 
Tuliszków: Prace na DK72 trwają, co to oznacza dla...
„Związek Otwarty” już niebawem w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.