Wideo: Maja wie jak być eko. Uczennica „Jedynki” wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Maja

Uczennica Szkoły Podstawowe nr 1 w Turku, Maja Zioła zdobyła wyróżnienie w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego dla uczniów “Eko moda”. W krótkim filmie dziewczynka przekonywała, że warto dać rzeczom drugie życie.

Konkurs filmowy BE.ECO skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a tematem przewodnim była ekologiczna moda. Młodzi twórcy mieli za zadanie stworzyć krótki (60 sec.) filmu promujący ideę odpowiedzialnej mody, ograniczania konsumpcji i nadmiernych zakupów, ideę zero waste oraz zasadę 4R: reduce (ograniczaj), reuse (użyj ponownie), refuse (odmawiaj), recycle (przetwarzaj). Celem konkursu było promowanie zagadnień ochrony środowiska oraz postaw ekologicznych wśród uczniów, a także inspirowanie dzieci i młodzieży do głębszego zainteresowania się tematyką ekologii oraz wdrażania zachowań pro środowiskowych w życiu codziennym. W ramach konkursu uczniowie przygotowali krótkie filmy wideo zachęcające do świadomego podejmowania eko działań w domu, szkole oraz w społeczności lokalnej, pokazując jak sami wdrażają te działania w swoim życiu.

Wśród prac z całej Polski dostrzeżono i postanowiono wyróżnić film stworzony przez Maję. Uczennica zachęca do tego, abyśmy spróbowali podarować drugie życie ubraniom, które posiadamy, zamiast kupować kolejne rzeczy.

Zobaczcie film Mai.

„Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzi...
Kawęczyn: Drużyna z Kowali Pańskich najlepsza w Tu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.